Nováček z Neveklova se v I. B třídě dočkal první výhry v domácím prostředí, kterou zařídil v místním derby s Maršovicemi hattrickem Petr Čichovský. „Bylo příjemný vstřelit tři góly před takovou diváckou (250) návštěvou, ale jsem pořád nohama na zemi. Potřebujeme ale hlavně, aby se dařilo mužstvu a odlepili jsme se z posledního místa," nepřeceňuje svůj gólový počin loni nejlepší kanonýr okresního přeboru, přesto výhru řádně s týmem oslavili na padesátce kamaráda Radka Šnajdra, kterému tak dal asi nejhezčí dárek: „Byl jsem tam i s manželkou, když malý Viktor byl poprvé u babičky," hlásil Čichovský, že byl pod kontrolou.

Jeho gólový počin samozřejmě neunikl ani pokladníkovi. „Platíme v mužstvu za všechno, takže i za hattrick budu muset dát něco do kasy," povzdechl si na oko krajní záložník Neveklova a dodává: „Na kraji zálohy mi to vyhovuje, i když bych si zahrál i střed. V okrese jsem hrál v útoku, když nebyli útočníci. Hlavně nechci na beka, kde už jsem také hrál."

Neveklov projel okresní přebor jako nůž máslem, ale v I. B třídě mu to drhne a je poslední. „Šancí máme sice míň než v okrese, ale pořád dost, přesto je neproměňujeme, což nás stojí body. Ve Vyšehořovicích nás zase poškodili rozhodčí," našel příčiny postavení v tabulce Petr Čichovský a mobilizuje síly na zbytek podzimu, kdy hrají doma s Kácovem a v Miřeticích. „Ideální by bylo oba zápasy vyhrát, ale nebude to jednoduché."

KAMARÝT OPLÁCEL

Okresní derby v I. A třídě bylo mezi Voticemi a Nespeky vyhecované a velmi ho ovlivnila 20. minuta, když domácí Jiří Kamarýt udeřil loktem bývalého ligového hráče a v současnosti stopera hostů Miroslava Obermajera a byl vyloučen. „Rozbíhal jsem při standardce do vápna a on mi nastavil levý loket na pusu, až mi tekla krev. Během vteřiny mi bliklo, ohnal jsem se a trefil ho do obličeje," popsal situaci Jiří Kamarýt: „Byl to blikanec a klukovina. Nezačal jsem si, ale bohužel oplácel."

Hlavní rozhodčí Bartůšek incident neviděl, ale bystřejší oko měl, jeho asistent Velebil, na jehož pokyn byl votický útočník vyloučen. „Klukům se omlouvám a štve mě, že jsme prohráli 0:1," povzdechl si Kamarýt.

Větší vrásky na čele má trenér Votic Martin Bárta, který přijde po disciplinárním trestu pro Kamarýta už o druhého útočníka (kanonýr Marek Štork má přetržené vazy v kotníku).