NEVEKLOV – MARŠOVICE 3:0

Čichovský versus Maršovice 3:0. Ano, neveklovský kanonýr a nejlepší střelec loňského okresního přeboru, se probudil a z pozice krajního záložníka třikrát poslal míč za záda Pechače. Poprvé se trefil z úhlu pod břevno po kolmici Petera, podruhé zakončil podél brankáře průnik a naražení s Křemenem a v samotném závěru pečetil výsledek se štěstím po sóle.

Jinak, kdo přišel na zápas o půlhodiny později, nemusel litovat, protože se na hřišti, jak říká Jakub Kohák, hrála holomajzna. Aktivnější hru odstartoval maršovický Dvořák, který trefil tečovanou střelou břevno, aby byli v závěru poločasu jasně lepší domácí a mohli jít do kabin s vyšším náskokem, jenže to by museli Zimmel (po chybě Kopky), dvakrát Křemen (po kolmici a po sóle, kdy nasadil housle Kopkovi i Hampeštovi) a Peter (na zadní tyči nad) překonal brankáře Pechače.

Po změně stran začali lépe hosté, ale bez vážnějšího ohrožení domácí branky, aby po druhém gólu Čichovského převzali aktivitu domácí, ale Peterovu ránu, i sólo Křemena po chybě Hampešta lapil Pechač. V závěrečné čtvrthodině se do zakončení dostali i hosté, ale Žížalovu střelu z otočky vyrazil Franěk a Dvořák mířil z hranice penalty vedle. V závěru uzavřel Čichovský svůj parádní den a tak Neveklov poprvé doma bral body, naopak Maršovice pošesté za sebou venku nevyhrály.

„Jsem maximálně spokojený s výkonem všech patnácti hráčů, kteří do zápasu dali všechno a zaslouženě jsme vyhráli," byl stručný, ale výstižný trenér Neveklova Marian Král, který nechtěl vyzdvihovat autora hattricku Petra Čichovského: „Fotbal je týmová hra. S Maršovicemi dal góly on, příště je dá někdo jiný."

„Zasloužené vítězství domácích, kteří dali do zápasu srdce, na rozdíl do nás. Většina našich hráčů si hrála na fotbalisty a nemají ani na čtvrtou třídu," zlobil se po derby trenér Maršovic Jaroslav Žížala a poznamenal: „Do dalšího zápasu si musíme pořádně promluvit, protože takhle se nedá hrát."

Branky: 36., 55. a 90. Čichovský. Rozhodčí: Nepovím. Poločas: 1:0.

Neveklov: Franěk – M. Balík, Chomát, P. Balík, Zimmel – Čichovský, Hlaváč, Peter (87. Stibůrek), Křemen (76. Vitouš) – Fišer, Vrkoslav (69. Vobořil).

Maršovice: Pechač – Řezníček (56. S. Šetina), Kopka, Hampešt, Zderadička – Jamrich, D. Zavadil (67. R. Hašek), Dvořák, Brabenec – Laurich, Žížala.