Po šestnácti kolech přezimuje Vlašim ve 2. lize na 13. místě, čtyři body od sestupového pásma. Čekal jste jako nový trenér od týmu více?

Určitě jsem čekal, že budeme mít o pár bodů víc, hlavně když jsme měli po jedenácti kolech patnáct bodů. Jenže po vyhraném zápase doma s Opavou přišlo uspokojení a pak už jsme to těžko chytali. Mysleli jsme si, že to půjde samo, hlavně ve Varnsdorfu a pak už jsme se nedostali do tempa.

V průběhu sezony jste měli kolísavé výkony. Přičítáte to hodně mladému mužstvu, které se nestačilo přes sezonu sehrát nebo, kde vidíte příčiny?

Letní příprava byla na sehrání krátká. Po horším začátku, bylo asi sedm nebo osm utkání velmi dobrých. Závěr byl zase špatný. Je pravda, že máme v týmu kluky, kteří přišli na hostování ze Sparty a druhou ligu nikdy nehráli a teprve sbírali zkušenosti. Proto někdy zahráli výborně, podruhé průměrně nebo špatně. Takže kolísavost výkonů měla také vliv na naše výsledky.

Závěr podzimu Vám hrubě nevyšel a z pěti zápasů jste urvali jen bod. Došla Vám šťáva nebo, kde byl zakopaný pes?

Závěr jsme trošku podcenili a mysleli si, že máme nahráno. Šťáva nám ale nedošla. První poločasy byly z naší strany horší, druhé jsme měli většinou velmi dobré, ale bohužel už jsme třeba prohrávali 0:1 nebo 0:2 a už jsme to nedohnali.

Kde Vás tlačila nejvíce Achillova pata. Bylo to ve střílení gólů, kterých jste dali 19 nebo v obranné fázi, kde jste inkasovali 27 branek?

V útočné fázi to bylo docela dobré. Vypracovali jsme si dost příležitostí a branek jsme měli vstřelit více, jak devatenáct. V obranné fázi je to ve II. lize o tom, kdo dá první gól, který jsme většinou dostali a potom jsme to těžko doháněli. Přesto si myslím, že v obranné fázi jsme nehráli zase tak špatně, ale dostávali jsme góly po obranných standardních situacích, což by se nemělo stávat. Je to nesoustředěnost, nedisciplinovanost hráčů, protože má vždy každý před zápasem svoje úkoly a ty v těchto situacích vždy někdo nesplnil. Na to se musíme v zimní přípravě zaměřit, protože to jsou zbytečně inkasované góly.

Chybí Vám kanonýr, který by dal více gólů, nejvíce jich vstřelil Jan Jícha pět. Budete se v zimě po nějakém střelci poohlížet?

Honza Jícha kanonýr je a kdyby zachoval větší klid v koncovce a měl i více štěstí, tak osm až deset gólů mohl dát. Na druhou stranu toho strašně naběhá, vybojuje míčů, a tak je možné, že mu hlavně v závěrech zápasů chybějí v koncovce síly. Samozřejmě, že sledujeme hráče, ale dobrých gólových útočníků není mnoho a když už si nějakého vyhlídnete, tak Vám ho většinou nepustí.

Hodně hráčů bylo ve Vlašimi na hostování do konce roku, hlavně Sparťané. Budou pokračovat dál nebo, kdy se rozhodne o jejich osudu?

Jarda Starý se vrací na přípravu do Slovácka a Lukáš Křeček do Brna. Ohledně sparťanských hráčů, kteří jsou ve Vlašimi na hostování budeme mít s vedením Sparty sezení, ale až po podzimním skončení Sparty v Evropské lize, t.j. po posledním zápase v Bilbau (6. prosince). Svůj návrh už mám zpracovaný a uvidíme, jak se dohodneme.

Vedení a fanouškům se asi umístění nelíbí. Nebojíte se o svoji pozici?

S vedením, panem Jirušem a Kuklíkem, jsme ještě neseděli. S výsledky jsme samozřejmě všichni nespokojení, chtěli jsme udělat více bodů. A jestli se bojím o svoji pozici? To je trenéřina a jsem připravený na všechno. Pokud se vedení Sparty a Vlašimi domluví, že tam dají jiného trenéra, tak budu muset skončit. Takový je život a nedá se nic dělat.

Nebudete chtít změnit nebo rozšířit realizační tým?

Já určitě ne, zatím to zvládáme v pohodě a asistenti mi vyhovují. Pokud se ale vedení rozhodne pro změnu, budu jí akceptovat.

Jaký bude po skončení půlky sezony program mužstva do konce roku?

Tento týden dostali kluci volno, aby si odpočinuli. Od příštího týdne budeme dvakrát nebo třikrát týdně trénovat na Lukách, kde si možná zahrajeme i hokejbal. Chtěl bych i kluky vzít do Prahy na beach volejbal do kryté haly, což je dobré jako posilování. Končit budeme asi 9. nebo 10. prosince.

Podruhé strávil na lavičce mužstva dospělých (poprvé byl před čtyřmi lety v Kolíně). Naposledy jste trénoval kategorii U16 ve Spartě Praha. Co Vám II. liga osobně přinesla?

Je to velikánská zkušenost, za kterou jsem rád. Je to něco jiného než trénovat mládež, jak v objemu trénování, hry, tak taktiky a dalších věcí.

Kam vyrazíte na dovolenou?

jelikož máme dva psy, manželka má kadeřnický salón, takže zůstáváme doma. Chtěl bych se ale jet podívat na syna Martina do Senice. Zápasy se nám během podzimu kryly, takže jsem ho ještě neviděl hrát.

Chodíte také komentovat zápasy fotbalu, hlavně Sparty. Jak se při tom cítíme?

Nervózní už nejsem a je to pro mě zajímavá a dobrá zkušenost.

Kdy začnete trénovat na jarní část sezony?

Trénovat začínáme 3. nebo 4. ledna.