Příprava Vám vyšla podle představ?

Příprava nevybočovala z letního normálu, podle mého se povedla a pět neděl bylo dostačujících. Hráči bezezbytku splnili to, co jsme od nich požadovali a musím vyzdvihnout jejich tréninkovou morálku. Na všech bylo vidět, že se chtějí o sestavu poprat a ve Vlašimi zůstat, což je nejpozitivnější. I na počasí jsme v měli v úvodu štěstí, až v posledním týdnu byla vedra, takže byly tréninky kratší a více herní, i z důvodu blížících se mistrovských utkání.

Co Vám naznačily přípravné zápasy?

Soupeře jsme měli velmi kvalitní a i když jsme některé nevyhráli, tak výkony s ligovou Příbramí nebo Táborskem, které jsme sehrály v jednom víkendu, byly v pořádku.

V kádru opět došlo jako každým půlrok ke změnám. Přišli Huška z Brna, Ujec z Čáslavi, Starý ze Slovácka, Čelůstka z Bohemians 1905, Kryštůfek z Jihlavy, Holý a Tomášek ze Sparty Praha. Vybíral jste si hráče sám nebo jste dávali hráče dohromady s manažerem a vedením?

Použili jsme obě varianty. Vše je o nabídce hráčů, šikovnosti manažerů a, známostí. Vlašim je malý klub a je to práce všech. Některé hráče jsme ale vědomě hledali na post, který jsme potřebovali, jako třeba brankáře Holého ze Sparty za odcházejícího Tomu.

Právě otázka brankáře je pro Vás velmi důležitá. Michal Toma držel svými zákroky Vlašim nad vodou a velkým dílem přispěl k záchraně a teď odešel do Táborska. Zvládne mladý Tomáš Holý tlak, který na něj bude vyvíjen nejen na hřišti, ale i od diváků?

Bude to obrovský test do jeho kariéry. Jestliže chce chytat ligu a je ve Spartě, tak tlak musí unést. Já věřím, že to ustojí. Je to obrovský talent, má vynikající proporce a předpoklady, je silný psychicky, tak by to měl a musí ustát. Pro Vlašim je post brankáře jedním z nejdůležitějších a musíme věřit, že výborného Michala Tomu nahradí a diváci ho budou mít rádi.

Z kádru kromě Tomy zmizeli Toma, Wojnar, Kropík, Kucalas, Krmpotič a Sudek. Kdo Vám bude nejvíce chybět?

Petr Wojnar, který odešel do Třince. Byl to klíčový kvůli kterému jsme museli překopat herní systém. S ním jsme hráli na jeden pod hrot a teď jsme přešli na systém s dvěma útočníky.

Chtěl jste někoho a nepřišel?

Chtěl jsem hrozně Matějovského, ale ten nepřišel (smích). Posty máme přesto zdvojené, což je pro velmi důležité.

Celkově jste tedy s kádrem spokojený?

Ano. Morálka o trénincích i v přípravných zápasech byla velmi dobrá a kluci, kteří přišli do kádru zapadli. Samozřejmě až mistrovské zápasy nám ukáží pravou sílu mužstva, protože psychika a tlak hraje obrovskou roli.

Máte již kádr uzavřený nebo budete ještě někoho shánět?

Kádr je uzavřený, otazník je jen nad zraněným Krmenčíkem. O dalším doplňování neuvažujeme, ale může se stát cokoliv.

Bylo pro Vás komplikací zranění Macháčka, jenž má po přípravném zápase s Táborskem sádru na noze?

Určitě. Je to kluk, který má na základní sestavu, zná prostředí i lidi ho mají rádi. Je ale Příbrami, kde zatím do vyléčení zůstal.

Nastoupí sestava z pohárového zápasu v Benešově i proti Mostu?

Do kádru, který byl v Benešově naskočí asi ještě Jeřábek a základní sestavu mám v hlavě.

Sledoval jste Most v letní přípravě?

Máme doufám o nich dost informací. Vyměnila se tam trenérská dvojice i kádr. Sledovali jsme je v poháru v Roudnici, kde vypadli. Budou nebezpeční a silní v ofenzivě, kde posílili Surynkem z Viktorie Žižkov, který byl jednu dobu nejlepším střelcem druhé ligy.

V Benešově jste hlavně v první půli působili slušným dojmem. Chtěl byste, aby mužstvo podobně vystupovalo i v sezoně, i když budou soupeři samozřejmě silnější, protože Benešov byl na začátku přípravy?

Ano, takto bychom se chtěli prezentovat i v ligových zápasech, ale soupeři budou jiní a silnější, a tak uvidíme.

Farmou Vlašimi již není Vyšehrad, ale divizní Slavia Louňovice. Budou hráči, kteří se následně nevejdou do kádru pro zápas druhé ligy, mít předzápasový trénink v Louňovicích nebo budou jezdit rovnou na zápasy?

Prozatím mám představu, že budou trénovat pořád s námi a jezdit jenom na zápasy Louňovic. Před každým utkáním se ale domluvíme, kolik hráčů pojede a na jaké posty. Předpokladem je, že budou nastupovat v základní sestavě.

Jaký má Vlašim cíl do sezony?

Vedení zatím s námi o cílech nemluvilo. Ale pro mě je hlavní záchrana.