V létě jste se stal překvapivě asistentem trenéra Zákostelského u divizního mužstva SK Benešov a zároveň trenérem B mužstva v I. A třídě. Jak k tomu všemu došlo?

Zhruba v polovině května mě oslovilo vedení benešovského fotbalu s touto konkrétní nabídkou.Měl jsem na rozhodnutí velmi málo času, ale bylo mi jasné, že taková nabídka se neodmítá. Koketoval jsem s U 14, ale toto vše předčilo.

Byl jste velice spjatý s Popovicemi, kde jste dělal dlouho hrajícího trenéra a stmeloval mužstvo. Jak Váš odchod v mužstvu brali a jak vůbec budou fungovat Popovice v okresním přeboru bez Petra Slepičky?

Do Popovic jsem nastoupil jako hrající trenér v době, kdy se mužstvu nedařilo, abych ukázal jiný směr nejen po fotbalové stránce, ale i manažerské. Tým jsme postupně přivedli do okresního přeboru, ale rozhodně to nebyla jen má práce. Vedení začalo spolupracovat a hráči a vytvořili jsme skvělou partu. Dnes jsou kluci připraveni dobře po fyzické i psychické stránce, vždyť se drží v okresním přeboru již tři sezony. Trenérskou roli převzal Jirka Páv, který nyní stojí nejen ve vedení Sokola, ale i dlouhá léta trénoval a hrál v Popovicích. Myslím si, že vedení i hráči pochopili, že má práce v Popovicích byla úspěšná, ale musela skončit, protože nebyly podmínky na této úrovni posouvat s mužstvem výš, což bych postupem času vyžadoval.

Teď již zase zpátky k Benešovu, kam jste se oklikou vrátil, když jste u Konopiště dříve hrál jak v dorostu, tak i v mužích. Je to pro Vás srdeční záležitost nebo jen posun v trenérské kariéře?

Nebudu nic skrývat. Částečnou srdeční záležitostí to pro mě je, přeci jen jsem v Benešově strávil 15 fotbalových let. Avšak budování trenérské kariéry jednoznačně převládá.

Pod trenérem Lubošem Zákostelským, který má nejen ligové hráčské zkušenosti, ale i dlouho působil ve druhé lize jako trenér, se můžete hodně naučit. Berete to tak?

Beru to tak a byl to hlavní důvod, proč jsem se takto rozhodl. Zkušenosti, které mi dnes předává pan Zákostelský jsou velmi cenné a doufám, že spolupráce mezi námi bude fungovat stejně dobře jako doposud.

Nejen v letní přípravě, ale i během podzimní sezony budou mužstva mužů trénovat společně. Vyhovuje Vám tento systém nebo byste chtěl například předzápasový trénink vést samostatně?

Systém společného tréninku je pro budoucnost benešovského fotbalu cestou dopředu a to nejen u mužů, ale i u starších dorostenců. Samozřejmě předzápasový trénink si povedou trenéři svých mužstev dle svých představ, samostatně jen v případech, že si to bude situace vyžadovat.

V zápasech I. A třídy budete mít k dispozici velmi mladý tým, který bude doplňovaný hráči, kteří se nevejdou do zápasového kádru divizního mužstva. Jenže Luboš Zákostelský moc hráčů nemá, takže se budete muset spokojit s mládím. Nebude to, někdy pro nervózní mladíky, velká zátěž a máte v týmu, kdo je na hřišti, kromě Vás, usměrní?

V Benešově se výrazně změnilo vše podstatné. Hráči áčka, kteří vloni nastupovali střídavě v sestavě „B" týmu, rozhodně do zápasů nezasáhnou. Cesta, kterou se chceme vydat, je přes mladé hráče, od kterých očekáváme, že se postupně budou chtít prosadit právě v áčku. Určitě je pro mladíky I. A třída náročná, ale na druhou stranu, kdo si neporadí s touto soutěží, nemůže přemýšlet o budoucnosti v benešovském klubu. Cíle jsou vedením klubu jasně stanovené.

Přípravných zápasů jste moc neodehráli, jen s áčkem, devatenáctkou a se Sedlčany, se kterými jste inkasovali čtyři góly. Nebylo by lepší odehrát více zápasů s cizími týmy, aby jste věděl, jak se hráči na hřišti chovají a co od nich můžete očekávat?

Odehráli jsme zápasy přesně tak, jak jsme chtěli. Hráči podstoupili velmi tvrdou fyzickou přípravu, na kterou nebyli připraveni a z toho pramenily zranění, jež nás provázely. Většina hráčů rezervy jen velmi pomalu chápe, že systém je stejný jako v áčku. Je to však otázka času, zda se aklimatizují nebo svou hráčskou kariéru v Benešově ukončí.

V sobotu máte ostrý start v Poděbradech. Již máte představu, jak bude sestava vypadat?

Poděbrady budou velmi tvrdým oříškem na start. Soustředíme se ale na každý zápas stejně a doufám, že kluci k němu přistoupí zodpovědně. Sestavu budeme řešit na předzápasovém tréninku dle potřeby „A" týmu, ale kvalitu rozhodně postrádat nebudeme.

Sledoval jste soupeře, jak si v přípravě vedl?

Samozřejmě sleduji soupeře dle dostupných informací z internetu, ale popravdě řečeno neberu komentáře natolik věrohodně, abych z toho dělal závěry. Na podrobnější rozbor není čas.

Co říkáte, že jste ze čtyř týmů Benešovska, jediný ve skupině B a nemrzí Vás, že si nezahrajete derby s Týncem, Voticemi nebo Poříčím?

Není na místě, abych hodnotil, proč nejsme mezi mužstvy, kteří budou hrát okresní derby. Každopádně budeme pracovat na tom, aby přišli diváci na zápas v co největším počtu a povzbuzovali naše hráče k lepším výsledkům.

Jaký máte cíl do sezony?

Ještě přesně nevím, jak předem domluvená spolupráce s ligovou devatenáctkou a A týmem bude fungovat. V případě, že bude fungovat, jak má, chci jednoznačně postup do krajského přeboru. Jak to vše dopadne, musíme nechat budoucnosti. Zásahy jsou příliš velké.