Slavia Jesenice – Chotýšany 2:3

Zápas začali lépe Chotýšanští, když v 5. minutě technická střela Průchy z trestného kopu z 18 metrů proklouzla brankáři pod tělem do sítě. Domácím ale brzy vyrovnali, když rána Kratochvíla z hranice penalty skončila pod břevnem Kondrátovy branky. Poté hra upadla do průměru. Skórem nepohnuly střely domácího Kratochvíla, ani na druhé straně rána Granáta a hlavička Hanuše.

Ihned po přestávce trefil osamocený chotýšanský Granát brankáře Binku. Poté zahrozili domácí, ale střelu Kratochvíla srazil Khandl a bomba Táčnera mířila nad branku. V 57.minutě se ale radovali hosté. Na vlastní půli se zmocnil míče Khandl, obešel dva protihráče, přihrál na Hanuše, který prostrčil míč doprava na Průchu, a ten zakončil rychlý kontr podél brankáře – 1:2. Za chvíli odmítl vyrovnání hlavičkující Chrpa po centru Táčnera.

Hra se přelévala ze strany na stranu, ale střely Granáta ani domácího Kratochvíla brankou neskončily. Až v 69. minutě prostrčil míč Šindelář za obranu domácích a Granát střelou podle Binky zvýšil upravil na 1:3. Domácí už jen snížili Kratochvílem k tyči Kondrátovy branky na 2:3.

„Chtěl bych pochválit bojovný výkon našich hráčů, kteří si kritiku trenéra za minulý zápas vzali k srdci. Zároveň chválím výkon rozhodčích, kteří zápas zvládli bez větších chyb a přehmatů a přispěli k bezproblémovému průběhu zápasu,“ děkoval vedoucí mužstva Chotýšan Miroslav Paleček.

K zápasu se vyjádřil i trenér Chotýšan Ivan Suchomel. „Podali jsme diametrálně odlišný výkon oproti minulému týdnu, hlavně, co se týče přístupu. Před zápasem jsme jsme si k tomu něco řekli a jsem rád, že to kluci vzali k srdci. Ačkoliv ne všechno se nám povedlo, tak jsme měli bojovností jednoznačně nad domácími navrch. Potvrdilo se také, že se jim moc nechce hrát dozadu. Šance jsme si vypracovali, tři jsme proměnili, i něco zahodili. Přesto jsem spokojený, jsou to tři body z venku. Napravili jsme zaváhání z minulého týdne a doufám, že jsme opět našli cestu, jak fotbal hrát.“

Branky: Kratochvíl 2 – Průcha 2, Granát. Rozhodčí: Divílek. ŽK: 2:2. Diváci: 35. Poločas: 1:1.

Chotýšany: Kondrát – Filip, Bejbl, Khandl, Šindelář – Hanibal (Korecký), Moravec, Průcha, Povolný – Hanuš, Granát (Vaňkát).

MIROSLAV PALEČEK