Po podzimu jste jako nováček byli na dně tabulky s deseti body. Proč?

Nezačali jsme špatně, hodinu výborný výkon s Teplýšovicemi, bod doma s Kostelcem, jasná výhra v Sedlci, to všechno bylo příslibem. Pak nám do sestavy jednak zasáhly zranění, někteří klíčoví hráči šli s formou dolů a v někdy osmém, devátém kole jsme zjistili, že není nikdo, kdo by mužstvo na hřišti vyhecoval a táhnul, všichni měli dost starostí sami se sebou. Jestli se říká, že každý sport je především „o hlavě“, tak náš podzim je přímo ukázkový příklad. Odehráli jsme ho hluboce pod naše možnosti.

Na jaře jste získali 23 bodů a nakonec s 33 skončili na 10. místě. Co se přes zimní přestávku stalo, že skoro stejný začal více šlapat?

Nestalo se nic tak převratného, kromě toho, že jsme ukončili hostování hráčům, u kterých se zdálo, že jim osud Chotýšan až tak moc na srdci neleží. Jarní polovinu soutěže jsme začali velice dobře v Teplýšovicích, sestava se postupně stabilizovala, hráči si začali věřit, ale hlavně jsme si moc nepřipouštěli žádný tlak, to si myslím byl nejdůležitější faktor. Nehráli jsme v křeči.

V prvních třech jarních zápasech jste prohráli v Teplýšovicích, porazili Nespeky a prohráli v Kostelci u Křížků, kde se Vám navíc zranila brankářská jednička Patrik Keseli. To Vám asi nebylo dobře po těle?

Po třech zápasech jme měli tři body a dlouhodobě zraněného brankáře. Jenže v Teplýšovicích a s Nespeky jsme podali opravdu kvalitní výkon, na který jsme navázali zejména ve čtvrtém až šestém kole, kdy jsme doma jasně přehráli Sedlec a přivezli zaslouženě všechny body z Kondrace a Jesenice, to byl ten impuls, tam hráči začali věřit, že to jde dokázat. Pokud jde o Patrika Keseliho, jeho zranění bylo nešťastné a nakonec vážnější, než se zprvu zdálo.

S novým brankářem Josefem Kondrátem jste ale následně předvedli jízdu bez porážky, desetkrát za sebou neprohráli (pětkrát z toho remizovali), získali dvacet bodů a nakonec jste se zachránili.

Naštěstí jsme ho měli v záloze. Prakticky se věnuje už jenom futsalu, ale disponuje velkými zkušenostmi. S tou nečekanou situací si poradil výborně, nakonec 10 zápasů = 20 bodů, k tomu nemá cenu nic dodávat.

V zimě do mužstva přišel z Miřetic defenzivní záložník Jiří Kamarýt, který změnil ráz týmu, nejenže dobře bránil, vyhrával většinu hlavičkových soubojů, ale také střílel důležité góly. Byl u Vás na hostování, zůstane nebo se vrací zpět?

Jirka Kamarýt byl naší jedinou zimní posilou, ale ukázalo se, že to byla trefa do černého. Strašně důležitý, komplexní hráč, vnesl do mužstva to, co mu chybělo na podzim. Umí bránit i útočit, výborný ve hře hlavou, silný v soubojích a kromě toho dal osm branek. Charakterově moc fajn kluk, jsem opravdu rád, že ho mám v mužstvu. Vzhledem k tomu, že spokojenost byla oboustranná, bude v Chotýšanech Jirka hrát i nadále.

A co kanonýr Miroslav Hanuš (17 gólů). Počítáte s ním?

Míra Hanuš je velmi svérázný hráč, ale má něco, co se ve fotbale vyvažuje zlatem - dává góly. S mírnou nadsázkou o něm říkám, že by se prosadil snad všude. Branky potřebuje dávat každé mužstvo, nás nevyjímaje, takže s Mírou samozřejmě počítáme.

Našel byste pozitiva a negativa v sezoně?

Je to jednoduché, pozitivum uplynulé sezóny spatřuji v tom, že po totálně zpackaném podzimu, jsme dokázali zvednout hlavy a našli ztracenou radost z fotbalu, to mě osobně těší nejvíc. Největším zklamáním sezóny pro mě byl přístup některých hráčů, kteří povýšili své osobní ambice nad zájem kolektivu - škoda je to ale především pro ně.

Už víte, kdo mužstvo v létě opustí a co případné posily?

Mužstvo by v letním termínu neměl opustit nikdo, do přípravy se určitě po rekonvalescenci zapojí Patrik Keseli, počítám s končícími dorostenci Koreckým a Říhou. Pokud jde o případné posily, všichni víme, jak těžko se shánějí hráči. Takže jinak - tipy bych měl, ale co z toho vyjde, to je ve hvězdách.

Kdy začínáte přípravu na novou sezonu a jaké odehraje zápasy?

Přípravu zahájíme přibližně v polovině července, zúčastníme se tradičního Matouškova memoriálu ve Struhařově, přípravné zápasy sehrajeme s Týncem, Olbramovicemi, Popovicemi. Jednoho soupeře ještě sháníme, tak uvidíme, co se povede.