Chotýšany – Kouřim 1:0

V utkání průměrné úrovně, kdy se hosté nesnažili vůbec hrát fotbal a zakopali se před vlastní šestnáctkou se snahou získat aspoň bod, stojí za zmínku jen pár momentů. Ve 22. minutě vypálil domácí J. Granát a brankář Havránek s námahou míč vyrazil na roh.

Rozhodující moment zápasu přišel ve 44. minutě a chotýšanská radost. Na přihrávka Hanibala do vápna si naběhl Kamarýt a křížnou střelou na vzdálenější tyč vstřelil jediný gól zápasu.

Po změně stran, v 53. minutě přišla jediná šance hostů, když hlavičku Teplého vykopl Šindelář z brankové čáry. Na druhé straně trefil M. Granát v 69. minutě ostrou ranou tyč kouřimské brány. To byla poslední vážnější akce z obou stran. Fotbal prostě plakal a šťastnější bral tři body.

Trenér Chotýšan Ivan Suchomel se netvářil moc spokojeně. „Bez ohledu na výsledek jsme podali nejhorší výkon na jaře. Soupeř přijel s pasivní hrou a čekal na naši fatální chybu nebo spoléhal na standardky, nechtěl hrát fotbal, zdržoval, hrál na bod a my jsme se jejich hře přizpůsobili. Vůbec se nedostavila to, s čím jsme slavili úspěch v předešlých zápasech. Přesto jsme zaslouženě vyhráli, protože jsme Kouřim nepustili do vyložené šance a brankář Kondrát byl bez práce.

Branka: 44. Kamarýt. ŽK: 1:1. Diváci: 80. Poločas: 1:0.

Chotýšany: Kondrát - Hampešt, Bejbl, Khandl, Šindelář – Hanibal, Průcha, Kamarýt, Povolný – Junek (Fialka), J. Granát (M. Granát).

MIROSLAV PALEČEK