Jak vypadal začátek Okresního přeboru v kopané na Benešovsku?
O víkendu se na benešovském okrese rozeběhl nový ročník II. třídy v kopané. Mužstvo Sokola Chotýšany zajíždělo k mistrovskému utkání do Vrcholových Janovic, na které byl nominován komisí rozhodčích OFS Benešov rozhodčí Karel Černý, s kterým máme již řadu let nepříjemné zkušenosti.
Utkání mělo zpočátku poklidný průběh, domácí se dostali v 7. minutě do vedení krásnou střelou z dálky. Naše mužstvo po deseti minutách vyrovnalo a vše nasvědčovalo, že se bude hrát pěkný svižný fotbal. Tomu udělal přítrž již výše zmíněný rozhodčí pan Černý. Začal rozdávat nesmyslně žluté karty, aniž by si je zapsal do svých poznámek o zápase, a tak došlo ke kuriózní situaci, že naši hráči Turek a Bejbl dohrávali se dvěma žlutými kartami, aniž by obdrželi kartu červenou.
Vrcholem jeho snažení bylo neodpískání jasného pokutového kopu proti domácím, čemuž se divili i jeho kolegové rozhodčí (Svobodný, Rezek), kteří byli na tomto utkání přítomni a neuznání regulérní branky hostů na 1:2, kterou nejdříve uznal a ukázal do středového kruhu. Poté branku odvolal pro domnělé postavení mimo hru, i když ze své pozice musel jasně vidět, že u tyče stojí domácí hráč a v prostoru za míčem byl ještě jeden domácí hráč. Rozhodnutí rozvášnilo hlavně hostující fanoušky, došlo i na ostřejší výrazy z jejich strany, ale rozhodčí se všemu jen potutelně usmíval a pískal si stále svou. V posledních minutách utkání byl náš hráč sražen rukama v přerušené hře na půlící čáře před zraky rozhodčího. Všichni jsme si mysleli a očekávali, že bude následovat vyloučení domácího hráče, ale k údivu všech mu byla udělena pouze žlutá karta, a to i pro našeho sraženého hráče. Utkání nakonec skončilo remízou 1:1, i když jsme k vítězství měli v závěru blíže my, když jsme i přes neuznaný gól měli více brankových příležitostí.
Nevíme, co vedlo rozhodčího Černého k tomu, aby tímto způsobem řídil utkání, při kterém se dopustil celé řady popsaných hrubých chyb, a proto jsme podali proti jeho výkonu oficiální protest.
Obecně se domníváme, že úroveň rozhodčích v okresním přeboru není špatná, je však škoda pro celý fotbal, že takovýto jedinec v řadách rozhodčích kazí dlouhodobě dobré jméno OFS Benešov.

Za Výbor Sokola Chotýšany oddílu kopané Miroslav Paleček

Jaké máte zkušenosti s vedením fotbalových zápasů rozhodčím Karlem Černým vy? Hlasovat můžete v anketě vpravo od článku…