Okresní fotbalový přebor otevřel sedmou kapitolu ročníku 2008/2009

Zdislavice – Bílkovice 4:0

V prvním poločase neukázal fotbal úroveň, na kterou by se mohlo trochu vzpomínat. Mírnou převahu měli hosté, ale jejich střely létaly všude, jen ne na branku.
Druhý poločas začal převahou domácích. Po individuální akci byl ve vápně skolen Kubálek, který sám pokutový kop proměnil. V 65. minutě zvýšil Havelka na 2:0. O chvíli později byl vyloučen hostující Babka po druhé žluté kartě. Domácí přesilovku dvakrát využili po přesných střelách Nácovského.

Branky: Nácovský 2, Kubálek (z PK), Havelka. Rozhodčí: Rezek. ŽK: 1:3. ČK: Babka (B). Diváci: 60. Poločas: 0:0.

Sokol Zdislavice: Kořínek - Bouček, Gregor, Jirka, P. Žák – Müller, Kubálek, Pecháček, Vrbický (46. Kupsa) - Havelka, Nácovský.
FK Bílkovice: L. Šimánek - Sladkovský, Měchura, J. Šimánek, Babka - Svoboda, Komenda, Langer, Červeňák - Fiala, Granát. Střídali: Vašírovský, Kadlec, Janáček.

Teplýšovice B – Sedlec–Prčice 4:3

Po dramatickém průběhu zaslouženě zvítězili domácí, kteří měli větší vůli získat tolik potřebné body. Po opatrném začátku otevřel skóre Starosta v 10. minutě po tečované střele ze třiceti metrů. O chvíli později vykopl brankář Tranta nohama míč z vyložené šance hostujícího Máry. Po půlhodině hry nasadil Mládek „housličky“ brankáři Ryšavému – 2:0. Domácí vedení ukolébalo a hosté je po akcích Davídka ztrestali Márou a Šetinou – 2:2.
Na začátku druhé půle nebyl dost zkoncentrovaný brankář Tranta, podcenil centr, kanonýr Davídek ho přehlavičkoval a poslal Sedleckoprčické do vedení. Teplýšovičtí se ale nevzdávali a z krize je vytáhl v 65. minutě dělovkou Starosta. Po brance převzali domácí iniciativu a důrazný Hampl rozhodl o jejich výhře nad favoritem.

Branky: Starosta 2, Mládek, Hampl – Šetina, Mára, M. Davídek. Rozhodčí: Rosenvald. ŽK: 3:4. Poločas: 2:2.

Sokol Teplýšovice: Tranta – Zeman, Boťa, Škvor, Hvězda, Klabík – Starosta, Mrha, Tůma (46. Hruška) Mládek, Vosička (67. Hampl).

Sokol Sedlec–Prčice: Ryšavý – Hedvik, Mára, Kubát (76. Trnobranský), Pištěk – Šetina Bechyně, Müler, M. Davídek – Nádvorník, Lukáš (78. Boubalík).

Jírovice – Chotýšany 1:0

Překvapení na úkor lídra tabulky z Chotýšan. Domácí si během utkání vypracovali spoustu gólových šancí, ale dokázali proměnit jen jednu. Hosté sice měli v průběhu druhé půle mírnou územní převahu, ale bez vyložených gólových šancí. Jírovice si za výkon a bojovnost po celé utkání výhru zasloužily.

Branka: Stibůrek. Rozhodčí: Špička. ŽK: 3/2. ČK: 0/1. Diváků: 60. Poločas: 1:0.

Sokol Jírovice: Ellschlöger – Kořínek, Borkovec, Stibůrek, Beneš – Němec, Macháček, J. Pokorný, Klepl – Šittler, Valter. Střídali: Pěkný, Šedivý, V. Pokorný.

Sokol Chotýšany: Keseli – Šauer, Starosta, Hanibal, Toula – Lupoměch, Povolný, Brhovský, Borek – Bejbl, Turek. Střídali: Hanuš, Vaňkát.

Struhařov – Vrchotovy Janovice 0:1

Jedinou branku podprůměrného zápasu vstřelil ve 29. minutě hostující Sochůrek. Domácí neproměnili několik vyložených brankových příležitostí a velmi lacino odevzdali hostům všechny body.

Branka: Sochůrek. Rozhodčí: Žarnecki. ŽK: 1:3. Diváků: 80. Poločas: 0:1.

TJ Jiskra Struhařov: P. Pessr – Kůstka, Zd. Pessr, Dudík, Hovorka – Straka, Veselý, Semerád, Koblasa – M. Kaňka, Sysel. Střídali: J. Kaňka, Mareš, Michálek.

Sokol Vrchotovy Janovice: Dán – Trojan, Linhart, Jaroslav Kadlec, Dvořák – Kahoun, Jiří Kadlec, Kněnický, Sochůrek – Vrkoslav, Němec. Střídali: Čedík, Hejný, Střihavka.

Neveklov – Votice B 0:2

Utkání ovlivnil gól ve 25. vteřině zápasu, když míč po zahraném trestném kopu Hájka prolétl chumlem hráčů a doskákal až do branky – 0:1. Zkušení a fotbalově hrající hosté dovolili domácím tři jasné gólové šance za zápas, které však Neveklovští v gól nepřetavili. Tak musel zákonitě přijít trest, kdy po samostatné akci vyškolil Hájek domácí obranu i s bezmocným brankářem a zpečetil výsledek na 0:2.

Branky: Hájek 2. Rozhodčí: Novotný. ŽK: 2:2. Diváků: 50. Poločas: 0:1.

Sokol Neveklov: Šiška – Váňa, Havránek, Semerád, Krejčí – Hašek, Novák, Vitouš, Bubák – Český, Růžička. Střídali: Král, Zimmel, Lajšner.

SK Marila Votice B: Řehák – Šlejmar, L. Budil, Kuneš, Dušátko – V. Budil, Milan Jonszta, Baťha, Hájek – Pohan, Martin Jonszta. Střídali: Homolka, Jantač.

Divišov – Olbramovice 1:7

Hosté byli v zápase jasně lepší a zaslouženě vyhráli, když o vítězství rozhodli již do přestávky šesti góly.

Branky: Marek – Havlík 3, Kilián 2, vlastní 2. Rozhodčí: Martin Macháček. ŽK: 1/1. Diváci: 80. Poločas: 0:6.

Jawa Divišov: Svoboda – Hejný, Hlaváček, Kubík, P. Bumbálek – Kubík, Vobořil, Marek, Vávra – M. Bumbálek, M. Hanuš. Střídal: Macháček.

SK Olbramovice: Malík – Dvořák, Doležal, Kára, Helma – Havlík, Růzha, Pospíšil, Karda – Cihelka, Kilián. Střídali: Macháček, Kaprálek, Čipera.

Čerčany – Miřetice 4:2

Domácí vstoupili do utkání s velkým nasazením, ale výborný brankář hostí Hanuš postupně vychytal čtyři „jasné“ gólové šance, do kterých se dostali čerčanští útočníci. Smůlu protrhnul ve 20. minutě Procházka, který se trefil po rohu Horvátha. Hosté z ojedinělé akce v 25. minutě srovnali, ale vzápětí si naběhl na standardní situaci Kupša a opět dostal domácí do vedení. Ve 34. minutě, po hrubé chybě ve středu hřiště, přišli Čerčanští o balón a hostující K. Čáp přesnou střelou k tyči srovnal skóre na 2:2. Těsně před koncem prvního poločasu hosté zahráli ve vápně rukou, Horváth se z nařízeného pokutového kopu nemýlil a již potřetí strhl vedení na stranu Čerčan.
Druhý poločas přinesl bojovné nasazení obou mužstev s minimálními šancemi na obou stranách. Jen v 75. minutě se po rohovém kopu dokázal prosadit domácí Hofinger, který upravil stav utkání na konečných 4:2.

Branky: Procházka, Kupša, Horváth, Hofinger – K. Čáp, Jantač. Rozhodčí: Babický. ŽK: 1:0. Diváků: 50. Poločas: 3:2.

TJ Slavoj Čerčany: Banga – Turek, Papírník, Pánek, Zahradník – Horčička, Horváth, Berka, Procházka – Hofinger, Kupša. Střídali: Šedivý, P. Jaeger, Vaněk.

Sokol Miřetice: Hanuš – Rek, J. Hájek, Novotný, Mašek – P. Čáp, K. Čáp, Lhoták, Fialka – Houdek, Jantač. Střídali: Kamarýt, P. Hájek.