Vrchotovy Janovice/ Vážení sportovní přátelé a čtenáři Benešovského deníku. V sobotním vydání (30. srpna) byl v rubrice „sport“ vytištěn dopis výboru Sokola Chotýšany k odehranému zápasu II. třídy OFS Benešov, Vrchotovy Janovice – Chotýšany A (pozn. Chotýšany si stěžovaly na vedení zápasu z pozice hlavního rozhodčího Karla Černého). Dopis nás jako pořádající oddíl velice popudil a to i poté, když jsme se dozvěděli, jakou dohru měl a jakým způsobem byl u příslušné komise OFS Benešov řešen.
Pod článkem je za oddíl kopané Chotýšany podepsán Miroslav Paleček, který v dopise nejen udává lživé informace o průběhu zápasu (neodpískaný pokutový kop, neuznání regulérní branky), pomlouvá, vůbec nepíše o chování sebe samého, hráčů a funkcionářů při zápase i po něm, když v šatně hostí hráči rozkopali domácím pořadatelům dvoje dveře! Byl snad pan Paleček na jiném utkání, když tak suverénně pomlouvá hlavního rozhodčího pana Černého a situace na hřišti jasně, zřetelně a vždy popisuje ve svůj prospěch? Kde je zmínka o jejich až místy zákeřné hře, vyhrožováním a osobním osočováním hlavního rozhodčího jejich hráči a vedením (vše je uvedeno v zápise o utkání ) a také o zmínce kapitána hostí k panu rozhodčímu v jeho šatně, aby jim pomohl k výhře za každou cenu, že potřebují vyhrát?! (Opět uvedeno v zápise o utkání) Nikde. Tam panu Palečkovi a celému výboru asi došla tužka. Zarážející a alarmující je i fakt, že vše podkládají svědectvím rozhodčího „diváka“ Milana Rezka, který po celé utkání seděl a komunikoval s vedením Chotýšan. Není asi zrovna náhodou, že za týden jejich utkání s Neveklovem řídil právě on ! Jaká náhoda, že za „pískání“ jej v článku přes Benešovský deník i vedení Chotýšan vyzvedlo, jak vzorně zápas řídil! I on tedy na zhruba 70 metrů viděl jasný pokutový kop a vyloučení domácího hráče v závěru utkání. I on viděl jasně „lepší“ hosty a neviděl jejich místy surovou hru? Smutné ovšem je, že se Milan Rezek vůbec sníží ke komentování svého kolegy rozhodčího na hřišti a vesměs v „přímém přenosu“ snižuje tak či tak jeho autoritu. (Přítomného a zmiňovaného rozhodčího Zdeňka Svobodného, jak uvádí také ve svém článku, jsme u vedení Chotýšan neviděli, tak jej nebudeme ani komentovat.)
V neposlední řadě nás samozřejmě mrzí, že diváci Chotýšan zasypali naše hráče i diváky vulgárnostmi, které na hřiště nepatří a spolu s jejich vedením se vrhli do „soukromých a zaměstnaneckých“ urážek na adresu Karla Černého, na což už na fotbale nebyl zvědav vůbec nikdo, natož přítomné ženy a děti! (Rovněž uvedeno v zápise o utkání).
Posledním hřebíčkem na této „dohrávce“ je i skutečnost, že již v pondělí se cosi proklamuje, o všem se něco ví, dopředu se podávají spekulativní nezávazné informace o tom, jak by vše mělo dál probíhat i dál řešit. Myslíme si, že tyto věci se nemají ventilovat a už vůbec ovlivňovat příslušné komise nějakým úsudkem! (viz. prokopnuté dveře – cosi o občansko právním řízení?)
Závěrem bych se chtěl všem sportovním příznivcům a čtenářům Benešovského deníku za funkcionáře TJ Sokol Vrchotovy Janovice omluvit za nechutnosti, které musejí číst a přítomným divákům na již zmíněném utkání, za možná pokažené odpoledne, co se vulgárností a chování některých jedinců týče. V zápase bylo dle diváků několik drobných, netaktických chyb, ale podle nás bez úmyslu poškodit ten či onen tým. Sporných momentů bývá například v první fotbalové lize, i jiných soutěžích, k vidění také dost, natož v „naší“ soutěži, kde jsou ještě na lajnách dobrovolní laici. Ale i zde posuzoval hlavní rozhodčí oba dva naprosto stejně a reagoval na jejich pokyny po celý zápas férově.
Chotýšanským přejeme, ať se jim určitě daří, neboť i u nás předvedli v zápase fotbalovost a velmi kvalitní tým. Ten ovšem neunesl fakt, že narazil na velice dravý a omlazený tým Janovic, který je nejen přehrával, ale nedaroval jim vysněné tři body. Urážky a vyhrožování v podání některých jedinců hráčů (Bejbl, Keseli, Hanibal …) a vedení, včetně pana V. Kuthana i pana Palečka (telefonicky potvrdil výměnu prokopnutých dveří), nemělo s fotbalem pranic společného! Hlavního rozhodčího, dle zápisu, jste prostřednictvím pana Keseliho, k podivnému vedení nabádali vy. Pak se ovšem divím, proč se vám jeho rozhodování zdálo být podivné! Myslím, že by se chtělo nad tím zamyslet a oprášit ono staré rčení – podle sebe, soudím tebe a že ryba smrdí od hlavy! Ono se cítit již předem arogantním králem se i v dávných dobách často nevyplácelo!


Za výbor TJ Sokol Vrchotovy Janovice, předseda a prezident klubu, Antonín Dvořák