Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Chotýšanští se za šest minut ocitli na vrcholu blaha

Benešovsko – Ve 24. kole okresního fotbalového přeboru padlo 26 branek. Hrálo se ale jen šest utkání, sedmé, Pravonín versus Chocerady, skončilo kontumací ve prospěch domácích. „Oddíl Chocerady poslal již s předstihem oficiální zprávu, že do Pravonína neodjede, kvůli tomu, že nedá dostatečný počet hráčů na utkání dohromady," řekl důvod nesehraného duelu sekretář OFS Benešov Matěj Voráček. Předposlední a již s předstihem sestoupivší Chocerady, tak stihne kromě kontumace i pokuta 2000 korun.

6.6.2017

Již jistý vítěz okresního přeboru Struhařov si poradil s druhými Soběhrdy 3:0.Foto: Ivan Vondrák

KAMBERK – TRHOVÝ ŠTĚPÁNOV 1:5

Za úmorného vedra začal zápas ve svižném tempu. První šanci si v 10. minutě vypracovali hosté, když se po pěkné spolupráci ocitli tři před brankou. Zakončili však střelou nad břevno. To domácí v 18. minutě Tulejem dokázali vstřelit gól. Pak ale přišla v 25. minutě rozhodující situace zápasu. „Náš brankář Vosátka si stahoval míč ze vzduchu, když do něj vlétl útočník hostí a tvrdě ho kolenem naremploval, bohužel bez odezvy rozhodčího, který nezapískal ani faul," zlobil se na sudího Iriona vedoucí mužstva Kamberka Milan Jechoutek a posteskl si: „Brankář musel být vystřídán a převezen do benešovské nemocnice.
Do domácí branky se postavil hráč Kříženecký. Do konce poločasu hosté zatlačili na pilu a vstřelili čtyři góly. Domácí se ale zlobili se na asistenta rozhodčího Kotíka. „Neodmával ofsajd a i míč v autu mu unikl," zlobil se vedoucí mužstva, které po roce sestupuje do okresního přeboru.
Tím byl zápas rozhodnut a druhý poločas se už jenom dohrával. Štěpánov si vytvářel šance a skvělý Kříženecký je s přehledem likvidoval. Domácí se sice snažili o snížení, ale nebylo jim přáno a neustále byl trnem v jejich očích sudí. „Ani ruce v obličeji útočníka Schoda nebyly dostatečným argumentem pro odpískání penalty," zuřil Jechoutek.
Už po hodině hry uzavřel skóre na 1:5 Kůžel.

Branky: 18. Tulej – 35. Petřina, 39. J. Jakoubek, 44. Vobecký, 44. Lachout, 60.Kůžel. Rozhodčí: Irion. Poločas: 1:4. Kamberk: Vosátka (30. Pomahač) – Žáček, Babor, Sůva, Schod, Kubů, Berka, Tulej, Míka, Herold (46. Javorský), Kříženecký. Trhový Štěpánov: Netolický – J. Jakoubek, Staněk, Mach, Vobecký, Červeňák, Lachout, Kudyn, M. Jakoubek, Kůžel, Petřina.

ZDISLAVICE – PŘESTAVLKY 2:3

Zápas se skládal ze dvou naprosto rozdílných poločasů. V prvním se již ve třetí minutě po hrubé chybě domácích dostali hosté do vedení, když v podstatě do prázdné brány zakončoval Brambora. Domácí se snažili vyrovnat, tlačili se před bránu hostí, ale k vážnějšímu ohrožení brankáře Přestavlk nedošlo. Naopak po další individuální chybě byl proti Zdislavicím nařízen pokutový kop, který proměnil M. Pohůnek. V závěru prvního poločasu se dostali hráči Přestavlk do rychlého brejku a Benák potřetí rozvlnil síť za domácím brankářem.
Druhý poločas se hrál naprosto v režii hráčů Zdislavic, kteří nesložili zbraně a přes nepříznivý stav se snažili zvrátit stav utkání. Nedříve po standardní situaci snížil hlavou D. Jankovský a o pár minut později pohotovou ranou ze střední vzdálenosti dostal Zdislavice do hry Oberleutner – 2:3. Přes všechnu snahu se Zdislavicím vyrovnávací branku vsítit nepodařilo, a tak utkání skončilo vítězstvím hostů.

Branky: 55. D. Jankovský, 59. Oberleutner – 3. J. Brambora, 29. M. Pohůnek (z PK), 44. Benák. Rozhodčí: M. Šíma. Poločas: 0:3. Zdislavice: T. Naňák – Bárta, Sedlák (46. M. Šanda), T. Bouček, Hejný, P. Bouček, Kubálek, Pecháček (74. Novák), Navrátil, D. Jankovský, Oberleutner. Přestavlky: Toman – M. Mrázek (46. Novotný, 89. P. Novák), J. Mikulanda, P. Pantoflíček, Kondáš, Kučera, Kačírek, Tauer, Pohůnek, Brambora, Benák.

STRUHAŘOV – SOBĚHRDY 3:0

Úvod utkání patřil hostům, kteří byli čtvrthodinu lepším mužstvem. Potom se postupně se hra vyrovnala a domácí se ujali vedení ve 38. minutě, když se v pokutovém území hostí prosadil Koblasa – 1:0.
Již jistý vítěz okresního přeboru utkání rozhodl v úvodu druhého poločasu. Nejprve přímý kop J. Sysla vyrazil hostující brankář ke Kauckému a ten nabídnutou šanci využil, následně napřáhl kapitán O. Hroch ze střední vzdálenosti a míč po povedené střelou skončil potřetí v síti Soběhrd. Poté dal domácí trenér Kubásek šanci si zahrát všem náhradníkům a ani jedno mužstvo se už střelecky neprosadilo.

Branky: 38. Koblasa, 50. Kaucký, 60. O. Hroch. Rozhodčí: M. Babický. Poločas: 1:0. Struhařov: P. Pessr – J. Veselý, J. Sysel, Dudík (78. Kokstein), Kaucký, Michálek (78. D. Sysel), J. Hroch, Zmek (55. Folprecht), O. Veselý, Koblasa (78. Tůma), Kojan (46. L. Kaňka). Soběhrdy: Kovář – Hlavnička, Škvor, Kuchta, Řepásek, Černý, Vilímek, Rozehnal, Micka, Prikner, Špidra.

DOLNÍ KRALOVICE – VRCHOTOVY JANOVICE 3:1

Utkání za velkého vedra začali lépe Kralovičtí. Hned z prvního útoku se dostal do sóla Maršoun. Jeho střelu však bravurně zneškodnil Vávra. Dobře hrající domácí se hnali dopředu a po samostatné akci trefil břevno Vošický. Hosté se dostali k ojedinělému brejku do rozhozené obrany ve 31. minutě. Na konci akce si přebral kolmou nahrávku Němec, položil si gólmana a míč poslal do branky. S domácími mohlo být ještě hůř, když ve 36. minutě po pěkné akci hlavičkovali hosté do prázdné branky, ale z ofsajdu.
Druhý poločas začal stejně jako první, akcí Maršouna, který prošel přes dva obránce a střelou podél bezmocného Vávry vyrovnal. Vedení mohl domácím zařídit Lebeda, ale po průniku mezi obránci pálil pouze do připraveného Vávry. To v 58. minutě se po úniku rychlonohého Vošického skóre měnilo – 2:1. Hosté se prakticky k ničemu nedostali a domácí nedokázali proměnit další dobré příležitosti. Janovičtí hráli od 79. minuty o deseti, bez vyloučeného nejlepšího kanonýra přeboru Novotného za hrubý faul, přesto ještě zariskovali a vrhli se do útočení. Z toho těžil domácí Hanousek, který po kombinaci doklepával míč do prázdné branky a stanovil tak konečnou podobu skóre 3:1.

Branky: 46. J. Maršoun, 59. Vošický, 83. Hanousek – 31. Němec. Rozhodčí: Hejný. ČK: 79. Novotný (VJ). Poločas: 0:1. Dolní Kralovice: J. Doležal – Zubec, Jiří Marušák, Kotrč – Roháč, Lebeda (55. Bystričan), Vrkoslav (46. Hanousek), Kotýnek, Malina (75. L. Jelínek) – J. Maršoun, Vošický. Vrchotovy Janovice: Vávra – Trojan, Zeman, Čedík (61. Kadlec), Szekér, Střihavka, Slabý, Rouš, Novotný, Němec, Psota.

OLBRAMOVICE – POPOVICE 2:1

V první půli byli lepší domácí, kteří měli první velkou šanci v 8. minutě, ale střelu Vyskočila stačil vykopnout hostující obránce nad vlastní branku. V 11. minutě ale prodloužil aut Vyskočil na Hrstku, který míč usměrnil na zadní tyči do odkryté branky – 1:0. Ve 24. minutě šli domácí, již do dvoubrankového vedení, když byl Macháček u dlouhé Vyskočilovy přihrávky dříve než hostující brankář a míč pak pohodlně dorazil do prázdné branky. Popovičtí odpověděli střelou těsně vedle a dobrou šancí, když byl útočník sám před Malíkem, ten však jeho střelu vykopl.
Druhý poločas moc fotbalové krásy nenabídl. Domácí polevili a šance měly spíše Popovice. Hned po změně stran a špatné domluvě domácí obrany, nastřelily tyč. V 67. minutě se už prosadily, když se střelou z pravé strany přesně zamířil Šach. Hosté pak domácí trochu přitlačili, ale dostali se jen k nepříjemným střelám z dálky, které pochytal Malík. V utkání dvou rozdílných poločasů tak byly nakonec úspěšnější Olbramovice.

Branky: 11. Hrstka, 25. Macháček – 67. Šach. Rozhodčí: Rezek. Poločas: 2:0. Olbramovice: Malík – Rosol, Košař, Šípek, Vácha – Dvořák (72. Brejla), Tůma, Boukal, Hrstka – Vyskočil, Macháček. Popovice: Vosátka – Jiří Hovorka, Páv, Kašpar, Šach, Mrkvička, Matuška, Žížala (84. Zach), Kaucký, Filip (72. Jakub Hovorka), Kopecký.

CHOTÝŠANY – POSTUPICE 3:2

V Chotýšanech se za parného odpoledne odehrávalo vyhecované a vyostřené místní derby, ve kterém domácí na konci předvedli neskutečný obrat a vzepětí, a poté se ocitli na samém vrcholu blaha. Nutno podotknout, že i díky vzájemným znalostem byli Postupičtí na domácí dobře připravení, když někteří jejich hráči hráli těsnou osobní obranu na ofenzivní esa Chotýšan, což se nakonec minulo účinkem. Kam se útočníci pohnuli, tam byli jejich strážci také a chvílemi to vypadalo jako někde v parku na den svatého Valentýna.
Úvod zápasu patřil o záchranu se peroucím hostům. Tlačili se před branku, za což byli odměněni v 17. minutě. Přímý kop rozehrál z pravé strany K. Vesecký a trefil přesně hlavu Žížaly, kterého neuhlídal A. Korecký – 0:1. Postupem času začaly Chotýšany přebírat iniciativu a přehrávaly soupeře. Nicméně četné závary, ani mnohé střely k ničemu nevedly, a tak mnozí přítomní nebyli s průběhem prvního poločasu spokojeni.
Začátek druhého dějství byl srovnatelný s předchozím. Opět to byli hostující hráči, kdo měl na útočné polovině více ze hry a skórovali opět po standardce, tentokrát z druhé strany. K. Vesecký poslal prudký míč do vápna, kde si ho našel Slovák a nohou v 62. minutě skóroval – 0:2. Poté se začínaly dít věci. Nejdříve bylo důležité střídání domácích a změna rozestavení. Poté neméně důležitým momentem byl famózní zákrok M. Matouška proti hlavičce hostujícího Josefa Tůmy.
Pak přišel zlomový okamžik v době, kdy již mnozí fanoušci silně přemýšleli o regulérnosti zápasu a někteří již byli dávno na odchodu. Nastala 82. minuta a hlavičkující Adam Hanibal snížil na 1:2. Tento okamžik zjevně hosty zlomil a za dvě minuty již bylo srovnáno. Přetažený roh Povolného si našel na zadní tyči hlavičkující Filip a s pomocí tyče rozvlnil síť. To domácí ještě více namotivovalo a ztracený zápas najednou chtěli vyhrát. Byli vyslyšeni snad vyšší mocí a nemyslitelné se stalo skutečností v 88. minutě. Vybojovaný míč M. Říhou si našel na hranici penalty kapitán Straka a přesně umístěnou ranou k tyči dostal celé Chotýšany do extáze – 3:2. Za šest minut se tedy domácím podařilo otočit výsledek a dostali se do euforie, jakou už dlouho nepamatují.

Branky: 82. Adam Hanibal, 84. Filip, 88. Straka – 17. Žížala, 62. Slovák. Rozhodčí: Svoboda. Poločas: 0:1. Chotýšany: M. Matoušek – J. Sysel, Straka, T. Matoušek (78. Jakub Tůma), Š. Korecký – Adam Hanibal, Dušek, M. Říha, A. Korecký – R. Říha (67. Filip), Povolný. Postupice: Fürbacher – P. Mareš, Němeček, Urban, V. Vender – Žížala, Chudlařský, K. Vesecký, Slovák – Šetek, Josef Tůma (80. V. Brabenec).

Týnec a stavební firma se viní ze šlendriánu

Týnec nad Sázavou – Vzájemné obviňování města Týnce a firmy Dakastav ze Starého Města na Uherskohradišťsku ze šlendriánu, stálo na začátku sporu investora přístavby školy a jejího zhotovitele.

Dopravu kolem Benešova blokuje nehoda

Benešov - Srážka dvou osobních aut poblíž benzinového čerpadla na silnici E55 u benešovské křižovatky na Červených Vršcích, komplikuje dnes, ve středu 18. října ranní dopravní špičku. Auta stojí podél Benešova ve směru od Tábora na Prahu.

V Táborských kasárnách začalo tento týden bourání

Benešov – Bourání pěti montovaných objektův areálu Táborských kasáren, které celých 10 let, co místo opustili vojáci, okupovali bezdomovci, začalo v pondělí. Kromě demolice má neoprávněnému pobytu bezdomovců v areálu zabránit i městem najatá ostraha.