Kouřim – Chocerady 1:0

Na rozbitém, podmáčeném terénu šla oboustranně kombinace stranou a hlavní náplní celého zápasu byly nakopávané míče a standardní situace. Ve 20. minutě vypálil domácí kapitán, ale Holub se vyšrouboval a vyrazil míč ze šibenice na roh. O deset minut později již ale byl krátký, odražený balón trefil Královský – 1:0. Chocerady měly několik šancí ze standardek, ale Říčař ani Šmejkal neměli přesnou mušku.

Ve druhém poločase hosté otevřeli hru, ale šance byly z brejků pouze na domácí straně, ale brankář Holub již míč za svá záda nepustil, přesto Chocerady prohrály.

„Vlivem tří chybějících hráčů, několika zdravotním indispozicím, stavu a velikosti hřiště, jsme jeli s úmyslem ukopat bod. Sestava se tomu přizpůsobila a dařilo se ubránit rychlé domácí útočníky. Nebýt jediného zaváhání a nedůslednosti při standardní situaci, možná bychom i ten bod získali. Po obdržené brance jsme trochu otevřeli hru, ale moc šancí to nepřineslo. I kvůli netrénovanosti nám nestačily síly na útok a za celý zápas jsme měli pouze jeden roh a pár standardek z půlky. Tabulka je vyrovnaná a musíme se soustředit na závěr sezóny,“ řekl po zápase trenér Chocerad Brožek.

Branka: Královský. ŽK: 2:1. Poločas: 1:0.

Chocerady: Holub – Bürgel, Brožek, Benák – Pešta (70. Kadlec), Vycpálek, Urbanec, Říčař, Mařinec (73. Klír) – Šmejkal (68. Pitner), Kůdela.

JAN VYCPÁLEK