Chocerady – Kostelec u Křížků 0:6

Chocerady nastoupily bez pěti zraněných hráčů, ale v prvním poločase to nebylo znát. Domácí dobře bránili a hosté si vypracovali jen dva trestné kopy a jeden roh. Přesto vsítili gól v 35. minutě, když Říčař nešťastně hlavou prodloužil míč na Šafránka, který z 25 metrů přeloboval Holuba. Domácím střelám chyběla přesnost.

Úvod druhé půle domácí prospali. Po sérii nešťastných odrazů proměnil sólo Štěpán a vzápětí pop závaru uklidil míč do sítě Holeček – 0:3. Lídr tabulky převzal otěže zápasu do svých rukou a přidal ještě další tři góly do choceradské sítě.

Trenér Chocerad Daniel Brožek za hráče po debaklu nezlobil. „Před zápasem jsme se domluvili, že pošetříme zraněné a nakopané hráče a šanci v základu dostalo několik dorostenců. Jsem šťastnej z toho, že jsme dokázali uhrát suprově první poločas, takticky skvěle, sám soupeř byl překvapen a nevěděl si rady. Ve druhé půlce vše ovlivnilo prvních pět minut, kdy jsme zaspali v kabině. Hodinu jsme byli rovnocenným soupeřem, poté bylo vidět, že někteří dlouho nehráli, pošetřili jsme střídáním i další a výsledek je takový, jaký je,“ řekl trenér a dodal: „Každý by si měl uvědomit, že v Choceradech je na čem stavět a pokud se kluci budou snažit, bude to dobrý. Kostelec je tým, kde téměř každý hrával vyšší soutěž a zaslouženě vede skupinu. Nekoukám teď na výsledek, nám se totiž povedlo pošetřit několik zraněných, zapojit více kluků z dorostu a béčka a víme, že nás čekají důležitější zápasy.“

Branky: 35., 83., 88. Šafránek, 48. Štěpán, 49. Holeček, 80. Kaišev. Rozhodčí: Vinter. Poločas: 0:1.

SK Chocerady: Holub - Vycpálek, Říčař (78. Pospíšil), Benák, Šmíd, Douda - Vondrák, Janovský, Mařinec - Klír, Pavlíček (65. Budka).

JAN VYCPÁLEK