Chocerady – Teplýšovice 0:3

Domácí začali sice utkání aktivně, ale jinak na hřišti vládli hosté a Vejvoda v brance Teplýšovic si mohl chvílemi vzít dovolenou. Již v 9. minutě hosté udeřili. Mládek si míč narazil s Králem a po křižné skákající střele z hranice šestnáctky se natahoval Holub marně. Poté hosté drželi hru ve své moci a domácí byli neškodní. Druhé gólové radosti se Teplýšovičtí dočkali po půlhodině hry, když Král po dlouhém míči za obranu obešel i brankáře a upravil na 0:2. Do konce poločasu už zahrozil jen domácí Svoboda z trestného kopu, ale Vejvoda byl bez práce. Poté byl autor standardní situace nejprve trefen do hlavy spoluhráčem Říčařem a následně v souboji špatně upadl na rameno a byl střídán Šmídem.

Druhý poločas začal rychlou akcí hostů, Podhorský zpětnou přihrávkou vyzval Mládka ke skórování, a ten se nemýlil – 0:3. Poté bylo na hřišti jen jedno mužstvo a domácí mohou být rádi, že neinkasovali další branky.

Choceradský trenér Dan Brožek se za výkon svých oveček styděl. „Byl to totální propadák, který začal už hodinu před zápasem pozdním příchodem většiny mužstva. Jasné pokyny jsme od první minuty neplnili a hostům jsme usnadnili výhru. Branky jsme soupeři darovali chybama, chyběla koncentrace, nasazení a někdy jsme až směšně nefotbalově a laicky řešili jednoduché situace. Dostali jsme facku, po které se snad všichni probereme a vrátíme se do pohody z podzimu. Pravděpodobně se již všichni viděli na pozápasovém občerstvení a zapomněli, že se ještě předtím hraje mistrák, jinak si výkon s Teplýšovicemi nedokážu vysvětlit,“ byl kouč naštvaný a dodal: „Zkušenosti mi radí, že asi budu muset z několika důvodů přistoupit k nahrávání zápasů a obětovat i část tréninků, které potřebujeme jako prase drbání, k rozboru chyb ze zápasů. Třeba se alespoň každý nad sebou zamyslí a přestane se chovat jako nedotknutelná hvězda. Musíme opět hrát jako tým a v příštím zápas v Nespekách se fanouškům omluvit dobrou hrou.“

Trenér Teplýšovic Petr Chomát měl po derby na svoje mužstvo jen slova chvály. „Naše vítězství bylo jednoznačné a musím pochválit všechny řady – obranu, zálohu i útok, protože se mě strašně líbila jejich hra. Měl jsem strach z malého a hrbolatého terénu, ale kluci si s tím v pohodě poradili. Gólů jsme mohli vstřelit daleko víc.“

Branky: Mládek 2, Král. Diváci: 120. Poločas: 0:2.

SK Chocerady: Holub - Mil. Svoboda (35. Šmíd), Benák, Říčař, Douda - Vondrák, Urbanec, Janovský, Mařinec - Šmejkal, Kůdela.

Sokol Teplýšovice: Vejvoda – J. Dřízal, Chomát, Kyselka, Nerad – Veselý (17. Bartůšek), Hušbauer, Kukač, D. Podhorský – Mládek (75. Beneš), Král (80. Heřmánek).

JAN VYCPÁLEK