Tuchoraz – Chocerady 4:0

Od začátku byli na hrbolatém hřišti a za stálého větru hosté pod velkým tlakem ze všech stran. Tuchoraz hned první příležitost proměnila, když se v 10. minutě precizně trefil okolo zdi Nekolný z trestného kopu z 17 metrů. Několik šancí měly i Chocerady, ale Šmejkal ani Vondrák se až k brankáři neprokličkovali. Těsně před odchodem do kabin domácí po trestném kopu a následném centru z druhé strany podruhé skórovali.

V druhém poločase hráli hosté po větru, dávali si více pozor na ofsajdové postavení při průnicích za obranu a domácí přehrávali, ale jen po šestnáctku. Jedinou šancí byla střela Kůdely ze třiceti metrů, kdy míč po zásahu brankáře skončil na břevně. Po rohu ještě Janovského nůžky stály za zmínku, ale míč šel nad. Domácí v závěru přidali ještě dvě branky po brejcích a Chocerady jely domů s debaklem.

Kouč Chocerad Dan Brožek k utkání dodal: „Před zápasem, když bylo vše jasné, jsem řekl klukům, ať se vyvarují kontaktu se soupeřem, drží se pokynů a zbytečně mu nedávají šanci. Bohužel jsme dvě chyby udělali a domácí nás potrestali, jinak ale během poločasu obranná fáze fungovala dobře. Vše jsme si v kabině řekli, Tuchoraz jsme trochu přitlačili, ale do šancí jsme se nedostali. Když už bylo v druhé půlce jasné, že na body nedosáhneme, rozhodl jsem se pro změny v sestavě, poslal jsem tam tři dorostence, ať si okusí atmosféru a naberou zkušenosti,“ oznámil kouč a poznamenal: „Výsledek mě nemrzí, spíš to, že neplníme taktické pokyny a vše soupeři usnadníme. Nevím, co Tuchoraz chce dělat, ale tým nemá tak dobrý, jako je jeho postavení v tabulce. Hlavně že nebyl nikdo vyloučen a kluci si dávali absolutní pozor na zbytečnosti. Musíme se začít soustředit na příští kolo, kdy nás čeká derby s Teplýšovicemi, kterým máme co vracet a chceme zůstat ve hře o vršek v tabulce.“

Branky: Pazderec 2, Rozumný, Nekolný. Poločas: 2:0.

Chocerady: Holub - Svoboda, Mařinec, Vycpálek (60. Pešta), Říčař, Douda - Janovský, Urbanec, Vondrák - Kůdela (65. Šmíd), Šmejkal (70. Pavlíček).

JAN VYCPÁLEK