Bojovnost Chocerad slavila úspěch

Chocerady - Druhé jarní kolo fotbalové I. B třídy přineslo okresní derby mezi Chocerady a Poříčím nad Sázavou. Tři body brali díky větší bojovnosti domácí.

3.4.2011

Choceradský Šmejkal si kryl míč v okresním derby před poříčským Braným. Foto: Foto: Jaroslava Šimáčková

Chocerady – Poříčí nad Sázavou 2:1

Derby začali lépe domácí a po nákopech za poříčskou obranu měli dvě velké šance, ale Kůdela po Vycpálkově vysunutí nepřehodil Kumštu a Šmejkal po sóle zamířil vedle. Poté se začali osmělovat i hosté, ale v největší šanci selhal R. Říha, který nedorazil do sítě vyražený míč Holubem po trestném kopu M. Říhy. Po půlhodině hry překopl domácí Šmíd poříčskou obranu, kam zaběhl Janovský (ofsajd?) a nadvakrát překonal Kumštu. Za tři minuty vysunul Filip kolmicí Trpišovského, který po sóle zakončil podél Holuba – 1:1. Těsně před poločasem šel Kůdela do souboje s brankářem Kumštu, který míč na malém vápně vyrazil a sestřelil choceradského útočníka a rozhodčí Novotný nařídil penaltu, kterou Benák nadvakrát proměnil – 2:1.

Ve druhém poločase hosté převzali otěže zápasu do svých rukou a hlavně díky standardním situacím Filipa hrozili, většina míčů ale končila buď v náručí Holuba nebo za brankou. Domácí se k ničemu nedostali, přesto díky bojovnosti a větší chuti po výhře tři body ubránili.

Kouč Chocerad Dan Brožek měl po derby radost. „Do utkání jsme šli s defenzivní taktikou s následnými brejky a posíláním dlouhých míčů za obranu na Šmejkala, Kůdelu nebo krajní záložníky. To se vcelku dařilo, do dvaceti minut jsme měli tři gólové šance, ale nakonec jsme se štěstím skórovali. Poříčí jsme v první půli do ničeho nepustili, až po autu na půlce jsme propadli uprostřed hřiště a po kolmici a sóle jsme dostali gól. Do přestávky jsme ještě dali gól z penalty, kterou nedokážu posoudit, zda byla, i když Kůdela má po střetu s gólmanem dvaceticentimetrový šrám na boku. Ve druhém poločase jsme chtěli pokračovat v defenzivní taktice a čekat na brejky, ale dostávali jsme se hluboko do vápna, neměli jsme střed a útočníci nestíhali držet míč. Poříčí mělo velký tlak, hlavně ze standardních situací, které jsme naštěstí ustáli. Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě, protože jsme hráli disciplinovaně, kluci, kde byli i šestnáctiletí, splnili taktické pokyny.“

To poříčský hrající trenér Roman Filip byl opět nespokojený. „Zápas nevalné úrovně rozhodli domácí z penalty. My jsme podali špatný výkon hlavně v obraně, soupeř jen nakopával balóny a veškeré prodloužené míče padaly za naše stopery a domácí měli v první půli dost šancí. Po přestávce již byla hra obrany dobrá, sice jsme měli tlak, ale ve vlažném tempu. Od mladších hráčů bych si představoval větší aktivitu, vše se ale odvíjí od špatné zimní přípravy. Domácí měli marodku, ale dorostenci dokázali odjezdit celý zápas a dát do toho více srdíčka, proto Chocerady zvítězily.“

Branky: 30. Janovský, 44. Benák (z PK) - 33. Trpišovský. Rozhodčí: Novotný. ŽK: 3:6. Diváci: 70. Poločas: 2:1.

Chocerady: Holub - Svoboda (74. Pešta), Benák (79. Fantys), Říčař, Vycpálek - Pavlíček (85. Soukup), Janovský, Šmíd, Mařinec - Kůdela, Šmejkal.

Poříčí nad Sázavou: Kumšta – Braný, Tůma, Šrom, Anděl – R. Říha, Filip, M. Říha, Šimáček – Kupša (70. M. Stibůrek), Trpišovský.

3.4.2011 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Výroba - Výroba Správci objektů 35 000 Kč

Správci objektů Facility manager. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Co vás čeká, - budete zodpovídat za provoz, údržbu a správu budov, pozemků a jiného vybavení, - povedete dokumentaci majetku,, - budete zajišťovat správu vozového parku, - budete komunikovat se státními orgány a institucemi, závoreň vést výběrová řízení, komunikovat s dodaveteli, s odbornými a servisními firmami, - budete zajišťovat pravidelnou kontrolu majetku organizace, - budete vést dokumentaci o revizích a vytvářet plány oprav, - budete se starat o zajištění čistoty vnitřních i venkovních prostor, Jaké znalosti a dovednosti byste měli mít, - technické vzdělání, - praxi v oboru, - schopnost vyjednávat, vést, řídit a kontrolovat tým, - schopnost vypracování rozpočtů, vyhodnocování různých ekonomických ukazatelů, - dobré organizační schopnosti, - uživatelská znalost práce na PC, Výhodou bude, pokud budete umět, - oceníme základní znalost NJ (není však podmínkou), Co vám můžeme nabídnout, - zázemí stabilní zahraniční rodinné společnosti působící na českém trhu 25 let, - moderní a bezpečné pracovní prostředí, - přátelský kolektiv, - odborné zaškolení, - firemní stravování, - dovolená navíc. Pracoviště: Kemper spol. s r.o., Pyšelská, č.p. 393, 257 21 Poříčí nad Sázavou. Informace: Pavla Hrstková, +420 317 798 215.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel základní školy 25 000 Kč

Učitelé na 1. stupni základních škol Učitel/ka ZŠ - I. stupeň. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: platové zařazení podle nařízení vlády č. 341/2017 Sb., 12. platová třída.. Pracoviště: Základní škola benešov, dukelská 1818, Dukelská, č.p. 1818, 256 01 Benešov u Prahy. Informace: Hana Procházková, +420 317 765 121,731 162 199.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 20 000 Kč

Řidiči nákladních automobilů, tahačů a speciálních vozidel Řidič nákladního automobilu. Požadované vzdělání: nižší střední. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Pracoviště, Kutnohorská, Praha, Řidičský průkaz skupiny C,C+E, Hrazená cesta do práce, První kontakt telefonicky nebo e- mailem.. Pracoviště: Adam smolík, Sklářská, č.p. 305, 285 06 Sázava. Informace: Adam Smolík, +420 728 065 636.

Výroba - Výroba Pomocní dělníci ve výrobě 17 500 Kč

Pomocní dělníci ve výrobě Dělník ve výrobě skla. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 17500 kč. Volných pracovních míst: 13. Poznámka: Pracoviště: Sázava, ubytování - cena lůžka na měsíc 2500Kč, stravovávní - cena oběda 28 Kč, dovolená 25 dní. Pracoviště: Kavalierglass, a.s. - pracoviště sázava, Sklářská, č.p. 359, 285 06 Sázava. Informace: Ladislava Bečanová, +420 327 550 270,737 240 092.

Fotbalová příprava Vlašim - Jablonec nad Nisou 0:3.

Vlašim rozjeté Ústí nezastavila

Nováček krajského přeboru Libušín (v červeném) v prvním kole nečekaně doma přehrál obhájce prvenství Poříčí 3:2 na penalty.
40

Krajský přebor: Překvapily Libušín, Vykáň i Hřebeč

Šachový tábor praskal ve švech

Benešov – 99 dětí, praktikantů a vedoucích se zúčastnilo šachového tábora, který od 4. do 11. srpna pořádala Šachová škola STAMAT v Růžené u Milevska. Už poněkolikáté v řadě padl rekord v počtu účastníků, který se už pomalu dostává na hranici zvládnutelnosti. Pořadatelé přesto organizaci tábora opět zvládli a celý týden proběhl v příjemné atmosféře.

-

Vlašim míří do Čáslavi, Benešov až do Benátek

Vlašim – Fotbalisté Vlašimi dnes vstoupí do letošního ročníku MOL Cupu, když se v I. kole střetnou s FK Čáslav. Zápas startuje v 18:00 na čáslavském fotbalovém stadionu. Druhý zástupce okresu, SK Benešov, hraje svůj zápas o něco dál – v Benátkách nad Jizerou.

Hofmann zastínil i Kadlece. Utkání s Olomoucí bylo výjimečné, přiznává

/ROZHOVOR/ Odehrál nejlepší zápas kariéry, poprvé v jednom utkání nejvyšší české fotbalové soutěže vstřelil dvě branky. Stoper Slovácka Stanislav Hofmann byl ústřední postavou domácího mužstva proti silné Olomouci.