Chocerady – Poříčí nad Sázavou 2:1

Derby začali lépe domácí a po nákopech za poříčskou obranu měli dvě velké šance, ale Kůdela po Vycpálkově vysunutí nepřehodil Kumštu a Šmejkal po sóle zamířil vedle. Poté se začali osmělovat i hosté, ale v největší šanci selhal R. Říha, který nedorazil do sítě vyražený míč Holubem po trestném kopu M. Říhy. Po půlhodině hry překopl domácí Šmíd poříčskou obranu, kam zaběhl Janovský (ofsajd?) a nadvakrát překonal Kumštu. Za tři minuty vysunul Filip kolmicí Trpišovského, který po sóle zakončil podél Holuba – 1:1. Těsně před poločasem šel Kůdela do souboje s brankářem Kumštu, který míč na malém vápně vyrazil a sestřelil choceradského útočníka a rozhodčí Novotný nařídil penaltu, kterou Benák nadvakrát proměnil – 2:1.

Ve druhém poločase hosté převzali otěže zápasu do svých rukou a hlavně díky standardním situacím Filipa hrozili, většina míčů ale končila buď v náručí Holuba nebo za brankou. Domácí se k ničemu nedostali, přesto díky bojovnosti a větší chuti po výhře tři body ubránili.

Kouč Chocerad Dan Brožek měl po derby radost. „Do utkání jsme šli s defenzivní taktikou s následnými brejky a posíláním dlouhých míčů za obranu na Šmejkala, Kůdelu nebo krajní záložníky. To se vcelku dařilo, do dvaceti minut jsme měli tři gólové šance, ale nakonec jsme se štěstím skórovali. Poříčí jsme v první půli do ničeho nepustili, až po autu na půlce jsme propadli uprostřed hřiště a po kolmici a sóle jsme dostali gól. Do přestávky jsme ještě dali gól z penalty, kterou nedokážu posoudit, zda byla, i když Kůdela má po střetu s gólmanem dvaceticentimetrový šrám na boku. Ve druhém poločase jsme chtěli pokračovat v defenzivní taktice a čekat na brejky, ale dostávali jsme se hluboko do vápna, neměli jsme střed a útočníci nestíhali držet míč. Poříčí mělo velký tlak, hlavně ze standardních situací, které jsme naštěstí ustáli. Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě, protože jsme hráli disciplinovaně, kluci, kde byli i šestnáctiletí, splnili taktické pokyny.“

To poříčský hrající trenér Roman Filip byl opět nespokojený. „Zápas nevalné úrovně rozhodli domácí z penalty. My jsme podali špatný výkon hlavně v obraně, soupeř jen nakopával balóny a veškeré prodloužené míče padaly za naše stopery a domácí měli v první půli dost šancí. Po přestávce již byla hra obrany dobrá, sice jsme měli tlak, ale ve vlažném tempu. Od mladších hráčů bych si představoval větší aktivitu, vše se ale odvíjí od špatné zimní přípravy. Domácí měli marodku, ale dorostenci dokázali odjezdit celý zápas a dát do toho více srdíčka, proto Chocerady zvítězily.“

Branky: 30. Janovský, 44. Benák (z PK) - 33. Trpišovský. Rozhodčí: Novotný. ŽK: 3:6. Diváci: 70. Poločas: 2:1.

Chocerady: Holub - Svoboda (74. Pešta), Benák (79. Fantys), Říčař, Vycpálek - Pavlíček (85. Soukup), Janovský, Šmíd, Mařinec - Kůdela, Šmejkal.

Poříčí nad Sázavou: Kumšta – Braný, Tůma, Šrom, Anděl – R. Říha, Filip, M. Říha, Šimáček – Kupša (70. M. Stibůrek), Trpišovský.