Chocerady – Ratboř 1:0

Hosté se od úvodní minuty snažili hlavně bránit a čekali na brejkové situace. Domácí tak měli ulehčenu rozehrávku, postupnými přihrávkami se dostávali na dostřel a k centrům. V 5. minutě Kůdela přestřelil branku hostů z malého vápna po centru Bürgela, z druhé strany Benák našel Urbance, ale ten pálil vedle. Po čtvrthodině následovala série rohů, kdy hlavně hlavička Říčaře měla skončit v síti, ale šla opět vedle. Hosté zahrozili prvně až ve 20. minutě, ale akci dva na jednoho špatně vyřešili. O chvilku později zkoušel na druhé straně překvapit Říčař, ale střela ze třiceti metrů letěla jen kolem šibenice. V podstatě první zákrok musel předvést ratbořský brankář až těsně před koncem poločasu, s hlavičkou Janovského ale neměl problém.

Stejně jako první poločas začal i druhý – střely Benáka a Mařince šly mimo branku Ratboře. Ujala se až akce Bürgel - Kůdela, prvně jmenovaný vybojoval v rohu míč, odcentroval a Kůdela po chybě brankáře bez problémů dopravil míč do sítě – 1:0. Vzápětí měl stejný hráč druhou možnost, ale brankář už se překvapit nenechal. Domácí se snažili držet míč a hosty do ničeho nepouštět, pasivita se jim málem vymstila, když Holub po centru Gembiczkiho předvedl reflex na čáře a v 80. minutě nastřelili hosté ještě tyč. V 85. minutě odmával při asistent rozhodčího ofsajd při trestném kopu hostů, což neunesl Levý a skončil předčasně ve sprchách. V závěru si již domácí výhru pohlídali.

„Soupeř si přijel pro bod a díky naší nemohoucnosti a naivitě v zakončení, mohl po celý zápas v něj doufat. Na klukách nebyl vidět zápal, míč odskakoval, v první půlce dělal problémy i silný vítr, ale to neomlouvá zakončení, když jsme se za celý poločas netrefili mezi tyče. V kabině jsme si vše řekli, přidali na důrazu a soustředěnosti a nakonec to tam padlo,“ i přes výhru byl z předvedené hry rozladěný hrající trenér Chocerad Dan Brožek.

Branka: 55. Kůdela. ČK: 85. Levý (R). Poločas: 0:0.

Chocerady: Holub - Miloslav Svoboda, Říčař, Brožek, Douda - Bürgel, Janovský (78. Klír), Mařinec (65. Pešta), Benák - Urbanec, Kůdela.

JAN VYCPÁLEK