Do Nespek vás přivedl prezident klubu a váš kamarád Petr Králíček. Co vás vedlo k tomu, abyste nabídku k nováčkovi v krajském přeboru přijmul, když jste po odchodu z Ostré již více než dva roky netrénoval?

Petr mi zavolal s prosbou o pomoc při hledání nového trenéra. Dal jsem mu několik typů, ale v tomto období již všichni někde působí a je složité někoho sehnat. Vzhledem k našim dobrým vztahům jsme se domluvili na půlroční výpomoci.

Už se vám do trénování moc nechtělo, věnoval jste se synovi a jezdil s ním po turnajích a zápasech. Jak vás to bavilo nebo stále baví?

Trénování mi vůbec nechybělo. Jezdit s dětmi na zápasy bylo příjemnou změnou po dlouhých letech trénování. Vidět tak malé kluky, jak se zápas od zápasu zlepšují, je moc krásné. Byl jsem i hlavním bubeníkem a kluci si to moc užívali, především když něco vyhráli. Musím uznat, že s míčem toho umí mnohem víc, než my v jejich věku.

Neměl jste někdy chuť do toho trenérům mluvit?

Sám nemám rád, když mi do práce někdo mluví, tak to přece svým kolegům nebudu dělat já.

Většina rodičů zápasy svých ratolestí velmi prožívá. Jaký jste vy rodič – fanda?

Myslím, že bezproblémový, vždy dobře naladěný, slušně fandící tatínek.

Měl jste během trenérské nečinnosti nějaké trenérské nabídky?

Měl jsem jich několik, ale vhledem k tomu, že už z Ostré jsem odcházel především proto, abych se mohl věnovat synovi, všechny jsem odmítal.

Co vás od trénování odrazuje?

Především dohadování se s majiteli a funkcionáři klubů.

V Nespekách jste se dohodl na výpomoci do zimy. Jaký jste si za krátkou chvíli udělal o týmu obrázek a co je třeba změnit?

Myslím, že v týmu panuje dobrá atmosféra, kluci mají solidní přístup k tréninku i k zápasům. O změnách je ještě příliš brzy mluvit.

Jste zvyklý trénovat vyšší soutěže a vícekrát v týdnu. Nespeky se scházejí dvakrát, což je asi málo. Jak upravujete náplně tréninků?

Především se budu snažit o intenzivní tréninky, které klukům něco dají. Někdy je lepší sejít se jen dvakrát v plném počtu, než několikrát v týdnu s padesátiprocentní účastí. Tréninky budou o něco delší.

Hodně se asi budete opírat o kvality šestatřicetiletého Radka Šírla, který je vítězem poháru UEFA a superpoháru s Petrohradem a má neskutečné množství zkušeností z ligy…

Radek Šírl je výborný fotbalista, přesto se budu snažit přesvědčit kluky, že výsledek nedělá jeden hráč, ale celé mužstvo.

Jaký jste si dali s prezidentem klubu cíl do této sezóny?

Pohybovat se ve středu tabulky a nemít starosti se záchranou. Především však porazit v derby Poříčí nad Sázavou!

V sobotu (12. srpna) vás čeká první mistrovský zápas, kdy do Nespek přijede exdivizní Libiš. Už jste si o soupeři něco zjistil nebo se budete snažit vnutit soupeři svůj styl?

Něco o soupeři vím. To, jak budeme hrát, si ale nechám pro sebe.

Naposledy jste v okrese trénoval Benešov v divizi. Jak vzpomínáte na tyto časy?

Vzpomínám často a rád. Byly to nejkrásnější roky mého trénování, především díky skvělé partě. Je to jediný tým, který mi v rámečku visí nad pracovním stolem.

Jak rodina přivítala, že se vracíte na trenérskou lavičku?

Rodinu jsem s tím seznámil a nikdo se mnou nemluví. (směje se)

 

JAROSLAV TESAŘ

Narozen: 17. 8.1969

Stav: ženatý

Děti: dcera (21), syn (11)

Hráčská kariéra: Švarc Benešov, AC Sparta Praha, FC Viktoria Plzeň, SK Brandýs nad Labem, FC Pardubice, SC Wacker Marktredwitz (Rakousko).

Trenérská kariéra: FC Bzová (2 x postup), Slavoj Řevnice (1 x postup), SK Benešov, SK Zápy (1 x postup), SS Ostrá (2 x postup).