Benátky střídající v posledních pěti kolech výhry a porážky na hřišti dosud neporaženého Vltavínu otevřely skóre po ráně boleslavské posily Klobásy. Jenže Pražané po deseti minutách srovnali a v závěrečné čtvrthodině prvního poločasu zasadili hostům po jejich chybách dokonalé K. O. v podobě dalších čtyř gólů. Ve druhém poločase přišlo už jen zmírnění porážky.

Dobrovičtí živili v Domažlicích, v souboji týmů sousedících na devátém a desátém místě, které odešly v minulých dvou kolech poraženy, naději na bodový přísun déle než poločas (0:0). Ve druhém se jako první rozstříleli domácí. Zaúřadovala především ligou ostřílená dvojice Fořt – Vůch, podepsaná pod třemi ze čtyř gólů. Hosté hrozící debakl v závěru alespoň dvakrát korigovali z kopaček střídajících hráčů.

Ve stoupání tabulkou pokračovaly už čtvrtým kolem v řadě Štěchovice, které si tentokrát vyšláply na pátý Písek. Jedinou branku utkání zaznamenal proti svému bývalému klubu stoper Filip Busta, který se čtvrt hodiny před koncem prosadil hlavou po rohu. Hostující brankář Radek Sňozík slavící v den utkání čtyřicáté narozeniny si nadělil čtvrté čisté konto v sezoně.

Jediný gól stačil už podruhé v řadě na plný bodový zisk Zápům. V Převýšově se o něj po necelé hodině hry postaral svým důrazem po rohovém kopu útočník Hejný. Na své výsledky v posledních dvou kolech nenavázala Čáslav a na Žižkově inkasovala po dvou gólech v každém poločase.

Benešov potvrdil zlepšenou formu penaltovým vítězstvím na hřišti ex-druholigového Mostu, ve třech posledních kolech tak uhrál více bodů (7) než v předešlých deseti dohromady. Na severu Čech tým trenéra Zákostelského dokonce dvakrát vedl, o náskok ale v obou poločasech téměř okamžitě přišel. Rozstřel pak patřil brankáři Štěpánkovi, který vychytal tři domácí hráče ze čtyř.

Domácí porážku nejspíš odskáče trenér
Jirny přetrhly čtyři kola trvající bodovou šňůru a proti Unionu 2013 vyšly na domácím hřišti vůbec poprvé naprázdno. Celek z Nového Bydžova skóroval ve druhém poločase čtyřikrát, až poté dopřál domácím alespoň čestný úspěch. Podle zatím nepotvrzených informací porážka nejspíš definitivně ukončí jirenské angažmá trenéra Vasila Boeva.

O největší překvapení kola se ovšem postaral Kolín, který po Mostu jako teprve druhý tým porazil vedoucí Chrudim. Domácí si velmi rychle vypracovali dvoubrankový náskok, který se ukázal jako rozhodující. Mimo tří bodů vítěze těšil i předvedený výkon.

Spokojenost panuje také v kabině Králova Dvora, který zvládl zápas na hřišti posledních Brozan. O vítězství rozhodli Cábelíci už v prvním poločase, kdy získali dvoubrankový náskok a bleskově reagovali také na kontaktní gól domácích. Ti po změně stran zápas sice ještě zdramatizovali, hosté si ale tři body, a tím i třetí příčku v tabulce vzít nenechali.

11. kolo: Loko Vltavín – Benátky n. J. 5:3 (20. a 44. Hodas, 31. Pavlata, 34. Macháček, 36. Komárek - 10. a 48. Klobása, 64. Klain), Písek – Štěchovice 0:1 (74. Busta), Domažlice – Dobrovice 4:2 (52. Došlý, 62. Vůch, 69. Fořt, 83. Mužík - Volf, Boček), Převýšov – Zápy 0:1 (58. Hejný), V. Žižkov – Čáslav 4:0 (6. Marek, 25. Hurka, 61. Janecký, 88. Dočekal), Táborsko B – Tachov 2:1 (9. Navrátil, 15. Dordič - 65. Hrdlička), Jirny – Union 2013 1:4 (88. Melechovský - 51. a 66. Bastin, 72. Šimeček, 85. Janda), Kolín – Chrudim 3:1 (3. Dostálek, 18. Štoček, 64. Seifert - 19. Řezníček), Brozany – Králův Dvůr 2:3 (42. Šollar, 72. Verbíř - 19. Šindelář, 40. Brandner, 43. Procházka), Most – Benešov 2:2, pen. 1:3 (17. Černý, 51. Surenek - 15. Kučaba, 50. Laštovka).

20. Brozany 13 3 0 0 ­10 12:32  9

Střelci: 9 - Lukáš Kopecký (Chrudim), 8 - David Kalivoda (Zápy), Jan Hodas (Loko Vltavín), 7 - Marek Volf (Dobrovice), 6 - Jan Žák (Benešov), Petr Rybička (Chrudim), František Dvořák (Tachov), 5 - František Němec (Písek), Martin Kotyza (Dobrovice), Petr Došlý (Domažlice), Filip Řezáč (Písek), Stanislav Hřebeček (Štěchovice).