Trenére, jak se vedoucí celek okresního přeboru v zimě připravoval na jarní část a jak jste spokojený s účastí na trénincích?

Přípravu jsme zahájili koncem ledna a tréninková účast byla tragická. Jsou dokonce hráči, které jsem za celou zimní přípravu neviděl. V přípravných zápasech jste ale moc nezářili (Týnec nad Sázavou 0:4, Struhařov 1:2, Teplýšovice 1:6, Miřetice 2:7 a generálku s Jírovicemi 6:6)…

Většinu zápasů jsme odehráli v jedenácti lidech nebo dokonce s méně. Jednou jsem musel nastoupit já a jednou nám hráče půjčil soupeř. Takže jsem velmi nespokojený.

Přivítal jste, že se první jarní kolo odložilo nebo byste raději hrál, když vás v neděli hned čeká zápas s druhým béčkem Nespek?

Nemůžu říct, že jsem to přivítal, ale v Neveklově by se rozhodně hrát nedalo a je dobře, že se to odložilo. Samozřejmě, že se na první jarní kolo těšíme, ale musím přiznat, že po žalostné zimní přípravě mám ze zápasu s béčkem Nespek obavy.

Stavíte nové kabiny, kdy je budete moct využívat?

Pokud mám správné informace tak kabiny jsou hotové. Bohužel se dokončení stavby protáhlo a tak budou k dispozici asi až od května, protože kolaudace by měla být koncem dubna.

Cílem zůstává postup do I. B třídy?

To je otázka spíše na vedení neveklovského fotbalu. Myslím si, že by městu krajská soutěž slušela. Mužstvo ale v tomto složení na I. B třídu nemá respektive by mělo, ale to by si to museli někteří hráči srovnat v hlavě a přistupovat k tomu jinak.

V zimní přípravě jste se jako vždycky věnoval futsalistům Žejdlíku Benešov, se kterým jste před sezonou odstoupili z přeboru a nastoupili do I. třídy, kde jste skončili pátí. Proč osminásobný vítěz tento krok udělal a jak vás páté místo uspokojilo?

Letos jsem byl poprvé pouze v pozici hráče a moc mě to bavilo. Bohužel jsem kvůli pracovnímu vytížení odehrál asi jen polovinu zápasů, ale i tak jsem si nevedl špatně. Bohužel se nám totálně rozpadl tým a v podstatě jsme z Áčka zůstali jen já a Dušan Lizák, proto jsme udělali pouze jedno mužstvo a přihlásili nižší soutěž. I po sloučení jsme několik zápasů odehráli pouze v šesti a to je opravdu špatné. Páté místo nás uspokojilo a pokud se nám takto povede i příští rok, tak budeme spokojeni.

Přebor vyhrály OTS Benešov před Tenisáky. To jste jistě přivítal, protože jste neustále s Tenisáky na kordy?

Neřekl bych, že jsme na kordy. Soutěž jsem pozorně sledoval a myslím si, že zaslouženě vyhrál nejlepší celek okresního přeboru a osobně jsem taky Petru Naňákovi pogratuloval. Dominance Tenisáků moc dlouho netrvala, protože ona vlastně žádná nikdy nebyla. Vyhrát titul dvakrát za sebou už dokázala spousta mužstev, ale až po více něž pěti titulech se dá mluvit o dominanci, a to asi nikdy nedokážou. Pokud OTS vhodně doplní kádr, tak se možná dalšího dominantního mužstva můžeme dočkat, ale zatím byl na okrese pouze jeden dominantní tým a to je FC Žejdlík Benešov (směje se).

Co byste si přál do jarní části fotbalové sezony?

Přál bych si dotáhnout Neveklov do krajské soutěže, ale bude to hodně náročné.