ADMIRA PRAHA – BENEŠOV 3:0

Jazýčkem na vahách byl mladý útočník Červenka, bratr reprezentačního hokejisty, jenž vstřelil dvě branky a byl neustálým nebezpečím pro obranu Benešova. Dílo načal již ve 12. minutě, když zakončil únik Sudka, aby do konce poločasu sice minul centr Majera, ale míč na zadní tyči uklidil do sítě hlavou Prošek. A když v 63. minutě zacílil Červenka po centru Majera potřetí do branky Benešova, bylo rozhodnuto.

Hosté do té doby zahrozili jen na začátku, ale Turek míč po centru Jurošky neprotlačil za záda Berkovce. Jinak byli nebezpečnější domácí a Mošnu vychytal Stareček a Prošek ve skluzu zamířil vedle. V závěru zápasu Šimeček po parádní akci s Červenkou neprotlačil míč do branky, na druhé straně, v největší šanci Benešova zkazil Večerovi radost Berkovec.

„Začátek zápasu nám docela vyšel, ale pak jsme po špatné rozehrávce a následném brejku inkasovali. Soupeř se zatáhl a hrál na rychlé brejky přes nebezpečné Červenku a Proška. Druhý gól jsme dostali po centru, který nám lehce prošel na zadní tyč malým vápnem. Pořád to ale bylo hratelné a jeden gól by nám dal šanci. Jenže poté přišla katastrofální rozehrávka brankáře na obsazeného stopera, který míč pod tlakem dával na druhého stopera, jehož přeskočil útočník, čehož domácí využili ke třetímu gólu a bylo po zápase," povzdechl si kouč Benešova a dodal: „Prohráli jsme druhé venkovní utkání, ve kterém se nám nepodařilo uhrát vzadu nulu, což je základ. Do šancí se moc nedostáváme a naše standardní situace si soupeři již lépe hlídají."

V sestavě Benešova se neobjevily ani vykartovaní v lize za Duklu Jeřábek a Považanec. „Jeřábek by šel hrát jen na přírodní trávu, protože laboruje s kolenem a umělka by byla pro něj zátěží. Považanec je hráčem základní sestavy Dukly a u nich hrozí riziko zranění vzít je na umělou trávu, když už se připravují na přírodní trávě," vysvětlil Zákostelský.

Branky: 12. a 63. Červenka, 33. Prošek. Rozhodčí: Němec. ŽK: Vosický, Berkovec – Turek, Večera. Diváci: 70. Poločas: 2:0.

Benešov: Stareček – Večera, Hrubý, J. Zákostelský, Preisler – Žák, Vrňák – Juroška, Čapek, Manzia (89. Jíša) – Turek (54. Svoboda).