Červeňák srazil hattrickem sedleckoprčické hráče na kolena

Chotýšany – V 25. kole fotbalové I. B třídy porazily porazily v okresním derby již zachráněné Chotýšany díky hattricku Červeňáka Sedlec-Prčice.

10.6.2012

Ilustrační fotoFoto: Luděk Rublič

CHOTÝŠANY –  SEDLEC-PRČICE   3:0

Do derby vstoupili lépe domácí, když už ve 2. minutě se po centru Povolného z levé strany trefil Červeňák, když přehodil Ryšavého. Domácí byli neustále aktivnější, ale střela Hanuše po prostrčení Povolného, ani rána Povolného po kolmici Lukáče, nenašly správný cíl. V 15. minutě se poprvé osmělili hosté, ale střelu Růzhy v pohodě zlikvidoval Keseli. Následně se k samostatnému úniku odhodlal na druhé straně Červeňák, přihrál Hanušovi, který přehodil Ryšavého, ale míč skončil vedle branky. V závěru poločasu mohli hosté vyrovnat, ale střely Růzhy a Nouska skončily vedle Keseliho branky.

Ve druhém poločase domácí pokračovali v aktivitě, navštívenky Hanuše a Červeňáka skončily nad brankou Ryšavého. Hosté se snažili, ale jejich aktivita končila buď na obráncích domácích nebo vedle Keseliho branky. V 65. minutě udeřil Červeňák podruhé, když se nemýlil po přihrávce Povolného. Poté se už utkání jen dohrávalo a v závěru se ještě jednou prosadil Červeňák, a tím dovršil svůj hattrick 3:0.

Ivan Suchomel, trenér Chotýšan: "Zápas se odehrával v přátelském duchu a nebylo tam nic nepřátelského. Pomohl nám rychlý gól, jinak byla hra vyrovnanná. Soupeř podal docela sympatický výkon, hrál přímočarý fotbal, se kterým jsme měli ve druhé části prvního poločasu problém, protože kluci chtěli hrát jen dopředu a dozadu se jim moc nechtělo. Druhá půle již byla z naší strany zodpovědnější, přidali jsme šťastný druhý gól a v závěru třetí. S vítězstvím, které jsme si zasloužili, jsem spokojený, i když výše skóre byla pro hosty krutá, zápas byl vyrovnanější. Sedleckoprčičtí měli také šance, ale měli problém s koncovkou."

Branky: Červeňák 3. Rozhodčí: Říha. ŽK: 0:1. Diváci: 80. Poločas: 1:0.

Chotýšany: Keseli – Mleziva, Hampešt, Khandl, Šindelář – Hanibal (Říha), Kamarýt (T. Kratochvíl), Lukáč, Povolný – Hanuš, Červeňák.

Sedlec-Prčice: Ryšavý – Nousek, Sedláček, Polidar, Kabíček, Jelen, Müller, Pištěk, Boubalík, Růzha, Hedvik. Střídali: Kotva, Kubát.

Na hradě Český Šternberk ožily historické postavy

Český Šternberk - Na vlastní oči se v doprovodu historických osobností z rodu Sternbergů seznámili zájemci s historií hradu Český Šternberk. V sobotu 21. října mohli přítomní navštívit komentovanou prohlídku, při které se potkali třeba s rodiči současných majitelů hradu nebo s Václavem ze Sternberga.

Děti pouštěly draky nad sázavským kopcem Skřivánek

Sázava - Sobotní slunečné odpoledne přímo vybízelo k účasti na Drakiádě v Sázavě, kterou pořádalo místní Rodinné Centrum Putti na kopci Skřivánek.

Votice potřetí za sebou doma prohrály

Votice – V 11. kole fotbalové I. A třídy ve skupině A nestačily Votice na umělé trávě na lídra tabulky z Hřebče, ale zápas se musel divákům líbit, když viděli řadu šancí.

Podnapilá žena obtěžovala sousedku v Jankově

Jankov - Podnapilá žena v Jankově se nedala odbýt a stále se snažila dostat do domu sousedky, která byla v tu dobu zamčená u sebe doma. Proto v sobotu 21. října kolem 17. hodiny vyjely do ulice Karlova složky integrovaného záchranného systému. Před samotným příjezdem na místě hlídkovala státní policie.