Utkání začalo pro domácí hráčky velmi dobře. Hrály pěkný kombinační fotbal a již ve 3. minutě otevřela skóre Monika Zídková po přihrávce od Studničkové (1:0). Panterky Jílové přehrávaly, ale další střely mířeny na branku hostů v síti neskončily. Soupeřky se dostaly před domácí svatyni v 15. minutě, kdy vybojovaly roh, který domácí brankářka vyrazila, nicméně soupeřka poté uklidila balón za její záda hlavou (1:1).

Panterky ale hlavy nesklonily a opět začínaly mít převahu, která je posunula do vedení. O to se postarala Mirka Fialková ve 25. minutě, když se prudkou střelou z dálky nemýlila (2:1). Za tohoto stavu se odcházelo do kabin.

Na začátku druhého poločasu se soupeřky snažily vyvíjet tlak na domácí hráčky. Ty se ale nedaly, a naopak samy ohrožovaly hostující gólmanku. Tutovku spálila Filipová, která mířila zblízka přímo na brankářku, stejně tak Veselková, která se mezi tři tyče také netrefila. Další šanci na změnu skóre dostaly Panterky ve 35. minutě po odpískané ruce, kdy se za míč postavila Hrdličková. Ta bohužel branku přestřelila. Svou šanci skórovat promarnila i Andělová se Studničkovou bojující na středu hřiště. I odražená střela Pražákové z dálky bohužel směřovala těsně nad břevno.

A jak se říká: „nedáš, dostaneš!“ se Panterkám opět potvrdilo. V 50. minutě využily útoku hráčky z Jílového. Vystřídaná domácí gólmanka Mirka Fialková vyrazila střelu z branky a posunula balon dál hlavou, čehož využila útočící soupeřka, která byla u míče první a vstřelila ho přímo do prázdné branky (2:2). Za tohoto stavu byl odpískán konec utkání a následovaly penalty.

Z Panterek se jako první postavila za balón Veronika Němcová a nemýlila se. Střelu soupeřek Mirka Fialková vychytala. Domácí hráčka Kateřina Hrdličková však trefila přímo brankářku a následující soupeřka z Jílového se nemýlila. Třetí penaltu domácích měla na svých kopačkách Monika Zídková, která ale přestřelila. Naštěstí pro Panterky domácí gólmanka další penaltu vychytala. Rozhodující sérii začala Kamila Veselková, která s přehledem proměnila a výhru Panterkám zajistila Mirka Fialková, která měla opět penaltu soupeřek ve svých rukavicích.

Zápas okomentovala útočnice Klára Andělová: „S tímto zápasem jsem byla spokojená. Celých 60 minut jsme na protihráčky vyvíjely tlak, bohužel se nám moc nedařilo prostřelit brankářku. Udělaly jsme pár chyb, za které jsme byly následně potrestány. Děkujeme všem fanouškům, kteří nás i přes nepřízeň počasí přišli podpořit.“

A pravá obránkyně Petra Pražáková dodala: „Tento zápas bych hodnotila celkem kladně. Hrály jsme pěkný fotbal, kdy jsme si rozebraly soupeřky a měly vše ve svých rukách. Ale bohužel ne celý zápas. I protihráčky dokázaly využít svých šancí a našich chyb. Raději bychom byly rády za tři body, ale dva jsou lepší než nic. I přes nepříznivé počasí se nikdo nezranil a teď máme celou zimu, abychom se připravily na jaro a ukázaly se v lepší formě.“

Čechtice – Jílové 3:2 PK
Čechtice: M. Kubíková (Fialková) – Dudková (Sládková), Němcová, Zídková, Pražáková – A. Kubíková (Veselková), Studničková, Fialková (Filipová) – Andělová (Hrdličková).

IVETA FILIPOVÁ, VERONIKA NĚMCOVÁ