Čapek si návrat osladil gólem

Benešov – Díky střelci Pavlu Čapkovi rozjeli fotbalisté Benešova pod novým trenérem Romanem Veselým třetiligovou soutěž na jedničku, když nejtěsnějším výsledkem porazili doma nováčka z Čížové.

12.8.2017

ČFL, Benešov - Čížová 1:0Foto: Stanislav Pešek

BENEŠOV – ČÍŽOVÁ 1:0

Lepší začátek si ani nemohli domácí vysnít. Vlétli na soupeře, který si myslel, že je ještě v divizi, a hned ve 4. minutě se radovali z gólu, když se do odraženého míče po rohu opřel na hranici šestnáctky Čapek a oslavil svůj návrat do Benešova ranou pod břevno. Domácí neustávali v aktivitě a brzy mohli navýšit skóre, když střelce gólu fauloval v pokutovém území Janda, ale penaltu Laštovkovi gólman Satrapa vyrazil. "Příště už na ní nepůjdu a nechám to někom jiném," hlásil po zápase benešovský kapitán Josef Laštovka, když i v poháru s Bohemians 1905 první penaltu neproměnil, ale z opakované se s Klokany již nemýlil.

První čtvrthodinu uzavřela hlavička Zákostelského po rohu Kučaby do břevna a další zakončení hlavou, tentokrát Telnarovo, po trestném kopu Kučaby, skončilo nad. „Věřím tomu, že pokud bychom dali druhý gól, tak si jich hosté odvezli domů pět,“ podotkl trenér Benešova Roman Veselý.

Jenže to se nestalo, a tak i hosté občas vystrčili drápky, dožadovali se penalty, ale rozhodčí Musil byl jiného názoru, a tak mu Čížovští velmi spílali a nejenom při této situaci, stále byli ukřivdění. V závěru poločasu ještě zamířil Rozhoň z voleje vedle.

Po změně stran se už nehrála pěkná kopaná, i když mohly týmy, skórovat, ale domácí Kučaba, Čapek zamířili vedle a Telnar trefil tyč. A tak byli na druhé straně domácí rádi, že Janda (na hlavě dvakrát ošetřovaný) dvakrát nevyzrál na Tetoura a neprosadil se ani Novák v závěru.

„Pětadvacet minut jsme ovládali hru, bohužel efektivita hry byla nízká, když jsme dali jen jeden gól. Neproměnili jsme penaltu, nastřelili břevno a měli další šance,“ posteskl si benešovský kouč a poznamenal: „Poté kluci znervózněli a ve druhém poločase nám začaly po úterním poháru ubývat síly. Zápas ztratil tempo, soupeře jsme pustili do hry, a nakonec jsme utrápeně vyhráli.“

Branka: 4. Čapek. Rozhodčí: Musil. ŽK: Ngimbi, Tetour – Janda, Nečas. Poločas: 1:0.

Benešov: Tetour – Laštovka (90. V. Balata), Ngimbi, Zákostelský, Vrňák (81. Filip) – Ježdík – Čapek, Farkaš, Kučaba, L. Balata – Telnar (84. Hrebeniuk).

12.8.2017 VSTUP DO DISKUSE

Týnec byl produktivnější než Teplýšovice

I. A třída: Divišov - Vyšehořovice 0:2
4

Divišovská Jawa Vyšehořovice nepřejela

Na hradě Český Šternberk ožily historické postavy

Český Šternberk - Na vlastní oči se v doprovodu historických osobností z rodu Sternbergů seznámili zájemci s historií hradu Český Šternberk. V sobotu 21. října mohli přítomní navštívit komentovanou prohlídku, při které se potkali třeba s rodiči současných majitelů hradu nebo s Václavem ze Sternberga.

Děti pouštěly draky nad sázavským kopcem Skřivánek

Sázava - Sobotní slunečné odpoledne přímo vybízelo k účasti na Drakiádě v Sázavě, kterou pořádalo místní Rodinné Centrum Putti na kopci Skřivánek.

Votice potřetí za sebou doma prohrály

Votice – V 11. kole fotbalové I. A třídy ve skupině A nestačily Votice na umělé trávě na lídra tabulky z Hřebče, ale zápas se musel divákům líbit, když viděli řadu šancí.

Podnapilá žena obtěžovala sousedku v Jankově

Jankov - Podnapilá žena v Jankově se nedala odbýt a stále se snažila dostat do domu sousedky, která byla v tu dobu zamčená u sebe doma. Proto v sobotu 21. října kolem 17. hodiny vyjely do ulice Karlova složky integrovaného záchranného systému. Před samotným příjezdem na místě hlídkovala státní policie.