Tohle jeden z několika bývalých ligových fotbalistů v dresu celku z Prahy-západ nezvládl. Nedlouho před poločasem duelu dvanáctého podzimního kola se Radek Šírl nejdříve pasoval do role mstitele. Když mu za to rozhodčí ukázal červenou, schytal to od něj i on.

„Je to poctivý hráč a pak udělá takový úlet. Tuhle situaci nezvládl. Je to úder proti klubu, mně i hráčům,“ uvedl k incidentu trenér Zbuzan Luboš Urban.

Vše začala útočná akce Východočechů. Kopřiva dojel ve snaze dorazit vlastní střelu brankáře Wintera. Zatímco ten se s míčem okamžitě zvedl, jeho spoluhráč s desítkou na zádech poslal Kopřivu zpátky na trávník, kde mu řádně naložil. Červená karta, o kterou si tím řekl, ale jeho řádění přítrž neučinila. Naopak. Následovalo odstrčení asistenta rozhodčího a po chvíli i napadení hlavního.

„Zezadu prudce udeřil zaťatou pěstí hlavního rozhodčího do hlavy do oblasti spánku, ucha, což zapříčinilo pád rozhodčího na zem,“ popsal sudí vlastní inzultaci, po které nebyl schopný pokračovat v řízení zápasu. A přestože se mu podle vlastních slov udělalo v kabině lépe, po návratu domů putoval na lékařské vyšetření.

Osud utkání nyní leží na bedrech členů sportovně-technické a hlavně disciplinární komise. Očekávat se dá kontumace ve prospěch hostů (0:3) a především vysoký trest pro bývalého českého reprezentanta, vítěze Poháru UEFA, Superpoháru i Ruského poháru.  Šestatřicetiletý Šírl si v této sezoně už nejspíš nezahraje. Na vrub mu komise přičte i výhrůžky, kterými sudího doprovodil ze hřiště.
„Je to nemilé. Přijdeme o body i na dlouho o hráče," smiřuje se Urban se ztrátou jednoho z klíčových mužů.

Zpráva rozhodčího: Červená karta během zápasu. Hrubé nesportovní chování, 36. minuta – hráč Šírl Radek fyzicky napadl soupeře - prudké vražení soupeře oběma rukama do oblasti krku v přerušené hře s následkem pádu, poté ležícího soupeře nakopl do oblasti stehna. Po udělení ČK strčil oběma rukama zepředu do hrudi asistenta rozhodčího a následně zezadu prudce udeřil zaťatou pěstí hlavního rozhodčího do hlavy do oblasti spánku, ucha, což zapříčinilo pád rozhodčího na zem. Tudíž došlo k inzultaci rozhodčího (*dále zpráva rozhodčího) - vedoucí mužstva domácích obeznámen se zněním přestupku (není možno napsat na přední stranu ZoU.)

Doplnění zprávy: Utkání bylo ukončeno ve 36. minutě pro inzultaci rozhodčího hráčem D10 Šírl Radek (81031274). *(pokračování popisu ČK). Při odchodu z HP D10 dále slovně vyhrožoval rozhodčímu slovy: „Já si na tebe počkám, já ti jí napálím opravdu, ať máš důvod to ukončit.“ Poté byl domácími spoluhráči zpacifikován a odveden do kabiny.