VLAŠIM – ŠTĚCHOVICE 3:1

V úvodní šanci zápasu se objevil „dárek pro vlašimské fanoušky" Alžířan Faouzi, ale po obejití brankáře Sňozíka nestačil zasunout míč do štěchovické svatyně. O chvíli později se řítil Průcha sám na bývalého brankáře Klokanů Sňozíka, ale zamířil vedle. Neujal se ani skluz Putze a střela Starého. V 35. minutě se již Vlašim radovala. Po zakončení Kučery se odrazil míč k Vebrovi, jehož střelu dorazil do branky Hronek.

Po přestávce se obraz hry nezměnil, Vlašim na hřišti kralovala, ale po pěkném průniku Faouziho Jandovu střelu obrana Štěchovic zblokovala. A tak docela překvapilo, že přišlo vyrovnání. V 67. minutě odpískal rozhodčí „malou domů" Vlašimi a Švejda z následného nepřímého kopu prostřelil Drápelu. Domácí branka nerozhodila, pokračovali v tlaku, který ihned zúročili, když Radoš hlavou zamířil přesně po centru Faouziho. Ve zbytku zápasu byl vidět v útočné aktivitě hlavně obránce Vlašimi Starý. Nejprve jeho hlavičku po rohu Sňozík polapil, ale v závěru po dalším rohovém kopu Faouziho již nedal štěchovickému gólmanovi šanci a upravil na konečných 3:1.

„Měl jsem ze zápasu trochu strach, protože jsme teprve podruhé během přípravy hráli na přírodní trávě. Terén byl nerovný a kluci měli s kombinační hrou trochu potíže. Přesto si myslím, že si to solidně dávali, vypracovali si řadu skvělých šancí, jen nám chyběl útočník. Honza Jícha si totiž v pátek vykloubil palec u ruky," uvedl pro klubový web k utkání trenér Vlašimi Vlastimil Petržela a posteskl si nad neúčastí v přípravě jediného hrotového útočníka.

Branky: 35. Hronek, 69. Radoš, 84. Starý – 67. Švejda. Poločas: 1:0.

Vlašim: Chudý (46. Drápela) – Radoš, Petrů (46. Simerský), Kryštůfek (46. Hauer), Starý – Hronek (40. Tomášek), Vebr – Kučera (60. Sus), Faouzi, Průcha – Putz (46. Janda).