Chomát vyhazov stále nemůže skousnout, což je pochopitelné, vždyť jsme na okresní úrovni a ne v lize. „Myslím si, že jsem v Teplýšovicích odvedl solidní práci a měli se zachovat jiným způsobem. Vždycky jsem jim říkal, že nemám žádný problém, když budou chtít výměnu a oživit fotbal, prostě to k tomu patří. Chtěl jsem ale, aby to udělali korektně a řekli mi to včas. Oni však všechno udělali naopak a ještě jsem se to dozvěděl od jiného člověka. Vždyť už to prý připravovali, a asi tři neděle předtím, než jsem se to dozvěděl, mluvili se Sedlaříkem,“ kroutil hlavou nad netradičním jednáním teplýšovických činovníků a dodal: „Nezlobím se jen na Mílu Ottla, který o tom nevěděl, protože byl na dovolené.“

Jeden z velmi důležitých článků teplýšovického klubu Milan Ottl to na dovolené nechtěl řešit. „Docela jsem se tomu bránil, ale kluci chtěli změnu a výbor jí řešil,“ říká Ottl o změně.

Po příjezdu se nakonec dohodl s vedením klubu, že dojde ke změně, ale chtěl být první, kdo, to Petru Chomátovi řekne, což se mu nepovedlo. „Než jsem se za ním dostal, tak už to věděl od někoho jiného,“ mrzelo Milana Ottla a podotkl: „Když už se to mělo stát, tak by to bylo lepší po skončení sezony klasickou formou, ne takhle. Petr u nás udělal za čtyři roky spoustu práce, o všechno se postaral, jak na zápasy, tak na tréninky, což mi vyhovovalo. To, že jaro nevyšlo, to se stane a není vždy posvícení. Bodů bylo dost z podzimu a nakonec jsme byli čtvrtí.“

Hráči si tak ušili na sebe bič do nové sezony. „Doufám, že jsme se rozhodli správně a kluci pod novým trenérem ukáží větší chuť do tréninků a zápasů,“ věří a je v očekávání ještě aktivní fotbalista Milan Ottl, jenž už překročil padesátku.

Petr Chomát, tak bude místo letní přípravy odpočívat. „Nabídky byly, ale odmítl jsem je. Chci si dát od fotbalu, který miluju a dělám celý život, půl roku klid, ale jak se říká, nikdy neříkej nikdy,“ nezavírá hned svoje trenérská vrátka již bývalý trenér Teplýšovic, který měl již připravené nové tváře do týmu.

Nováčkem v Teplýšovicích je kromě trenéra Sedlaříka i brankář Michal Franěk z Neveklova.

Teplýšovice hrají první přípravný zápas dnes (středa26. července) ve Voticích od 18 hodin s místním účastníkem I. A třídy. V sobotu 29. července hrají od 17 hodin v Libži s vlašimským dorostem.