VLAŠIM – PÍSEK 2:2

Zápas začala Vlašim mírnou převahou, ale bez výraznějšího nebezpečí písecké branky. To hosté hned udeřili, když se v 7. minutě po rohovém kopu zorientoval nejlépe v šestnáctce Šlehofer a otevřel skóre – 0:1. Vlašim se následně tlačila na polovinu Písku, jen však nakopávanými míči, které obrana hostů pohodlně sebrala, a když už se dostala do šance, tak ránu Vopata vytáhl brankář Štěpanovský, který si poradil i s osamoceným Hejným.

O přestávce udělal trenér Vlašimi Petržela trochu bouřku a do druhého poločasu poslal pět nových „koňů". Domácí zvýšili tempo, ale síť za zády brankáře nerozvlnil Radoš ani Petrů. Písek dobře bránil, podnikal brejky a jeden po rohovém kopu Vlašimi zakončil brankou Dolejše. Domácí ani druhý gól nesrazil na kolena, pokračovali v náporu a v 76. minutě se dočkali snížení, když si po rohu srazili hosté míč do vlastní sítě. Závěr se odehrával většinou na polovině Písku, jenž odolával, ale neodolal. V poslední akci se dostal do šestnáctky Matějka, jenž našel Nového, který si pohrál s brankářem a vyrovnal na 2:2.

"Byl to takový fotbal dětí s Pískem na písku," smál se po utkání Vlastimil Petržela a pokračoval v hodnocení utkání: „Soupeř bojoval, snažil se, dřel a byla to pro něj Liga mistrů, kde byl blízko výhře, když nás potrestal ze dvou sporadických brejků, ale nakonec o ní přišel v poslední vteřině. Opět jsme kvůli nemocím a zraněním nastoupili s velmi mladými, nezkušenými hráči, kteří se sice snažili kombinovat, ale neustojí souboje a chybí jim kvalita, výjimkou je Radoš. Pokud by okolo sebe mladí neměli starší kluky jako Vebra, Štochla a Petrů, tak by to bylo ještě horší. V záloze, která by měla dělat hru, byl jen Ríša Vebr, který mladé držel jako kvočna. Sice jsme si vypracovali nějaké šance, ale opět je neproměnili. Přesto zápas splnil účel a remíza mi v přípravě nevadí. Věřím, že se většina marodů dá do pořádku a budou moci nastoupit v mistrovských zápasech."

Branky: 75. vlastní, 90. Nový – 7. Šlehofer, 67. Dolejš. ŽK: Vebr (V). Poločas: 0:1.

Vlašim: Budínský – Petrů, Breda (46. Čepelák), Štochl (46. Simerský), Nový – Vebr – Radoš, Brejcha (46. Starý), Gebert (46. Ondráček), Vopat – Hejný (46. Matějka).