Buštěhrad už nejsou jenom místní, město se rozrostlo o spoustu krásných nových domků. Právě jeden z nových obyvatel, Ondřej Křišťan, má velký podíl na vzepětí místního fotbalového klubu.

close Ondřej Křišťan, obětavý hráč a organizártor stojí za vzestupem SK Buštěhrad info Zdroj: Bohumil Kučera zoom_in A protože se přistěhoval z Plzně, bylo tak trochu na místě, že se místní dali dohromady s plzeňským pivem, přesněji Gambrinusem. Zapojil se do jeho soutěží pro fotbalisty a úspěšně. Už si tak mohl zahrát modelové utkání proti týmu prvoligových Teplic, zatrénoval si s Duklou a nově ho čeká zápas v Jablonci. Kluci z okresního přeboru si zakopou proti účastníkovi Evropské ligy!

„K projektu Gambrinusu Kopeme za fotbal jsem se dostal přes známého v Plzni. Před třemi roky jsme se registrovali a chytilo nás to,“ vybavuje si začátky Ondřej Křišťan a doporučuje také ostatním klubům, aby se zapojily.

Buštěhrad je úspěšný ve všech kategoriích soutěže Gambrinusu. Pivní režim na hřišti plní hlavně perfektní fanoušci, na facebookové stránky Kopeme za fotbal dodává zajímavé fotky i videa, a sportovní výsledky, což je poslední hodnocená kategorie, měl ve třetí třídě téměř dokonalé. „Tam bude těžké udržet laťku vysoko, ale přivedli jsme pět nových hráčů, kteří mají k Buštěhradu vztah, takže určitě nenaruší bezvadnou partu, která se tady dala dohromady. A věřím, že se zase budeme pohybovat v horní polovině tabulky,“ ukazuje Ondřej Křišťan důvěru v tým.

A jak si mužstvo dosavadní zajímavé akce s Gambrinusem užívalo? Na zápas s Jabloncem se teprve těší, musí počkat, jak dopadnou Severočeši v Evropské lize.

Něco už ale prožil! Pořádné tóčo v Teplicích, kde domácí hvězdy kluky od Kladna vyprovodily debaklem 11:1. „I tak jsme si to užili. V první půli jsme nasadili naše nejlepší hráče a na fotbal se dalo koukat, bylo to jen 3:0. A nechali nás vstřelit jeden čestný gól,“ děkoval Teplicím Křišťan.

Zážitkem byl i trénink s borci Dukly na Julisce. O buštěhradskou partu bylo skvěle postaráno kustody, prohnal je kondiční trenér a práci s míčem vedl jeden z nejúspěšnějších kladenských odchovanců Pavel Drsek.

A propos, Duklu v její největší slávě miloval i proslulý někdejší obyvatel Buštěhradu, spisovatel Ota Pavel. Jeho nesmrtelnou sbírku Plná bedna šampaňského si místní fotbalisté aktuálně přeměnili na Plnou basu piva. Génia české sportovní žurnalistiky by to určitě neurazilo.

Dobré pivo k fotbalu na nejnižší úrovni prostě patří a v Buštěhradu dávají přednost jedině Gambrinusu. Kluby jako on si díky účasti v projektu přijdou v průměru na 15 000 korun v sudech Gambrinus a dále vyhrávají významné finanční příspěvky na zkvalitnění zázemí, tedy tribuny, šatny, hřiště či tréninkové pomůcky.