Jedenáct kol a dost, jako by si řekli fotbalisté Vlašimi. Poslední tři zápasy totiž skončily prohrou vlašimských barev, ale rozhodně nelze říci, že by hráči něco vypustili nebo podcenili. „To určitě ne,“ řekl důrazně Radek Bukač. „Po těch třech porážkách v řadě se určitě necítíme dobře, protože celý podzim jsme zápasy zvládali a vyhrávali,“ vzpomínal útočník Vlašimi na radostné okamžiky v sezoně. Ovšem, jak to ve sportu chodí, výhry střídají i porážky.

„Tři prohry v řadě nám určitě nepřidali, nálada není dobrá, ale na druhou stranu není tak špatně, abychom do posledního zápasu podzimu s Čáslaví nešli se vztyčenou hlavou,“ řekl odhodlaně Radek Bukač.

Poslední porážku utrpěla Vlašim v Jihlavě. „Mě se tenhle zápas nehodnotí lehce. Mám na to určitě jiný pohled, protože jsem byl na lavičce, než kluci, kteří hráli. Byl to ale určitě vyrovnaný zápas a po šanci Marka Jungra, který obešel brankáře, ale bohužel již míč nestihl dopravit do branky, jsme mohli vést. Jenže gól nedal a prosadila se Jihlava,“ hodnotil Radek Bukač. Jihlava vstřelila jediný branku z krásné střely Dorta přímo do „šibenice“. „Tak takhle už to nikdy netrefí,“ glosoval Bukač.

A jaký má Vlašimský útočník recept, na odčinění tří porážek v řadě? „Je jen jediná věc a to výhra nad Čáslaví,“ říká Bukač.

Největším problémem, který Vlašim měla v posledních zápasech byla koncovka. „Šance jsme si vytvořili, ale bohužel je nedokázali proměnit v gól a pak na nás padla deka,“ hodnotil zpětně tři poslední zápasy Radek Bukač a pokračoval: „V předchozích zápasech to bylo o tom, že jsme žádný gól nedostali a minimálně jeden dali, a tím zápas vyhráli, což se nyní nedaří. To štěstíčko se od nás trošku odklonilo a já jen doufám, že proti Čáslavi se to zlomí,“ doufá Radak Bukač a nejen on.

V sobotním utkání proti Čáslavi by měl být Graffin Vlašim favoritem, už jen kvůli postavení týmů v tabulce. Zatímco rytíři zpod Blaníka se perou o přední příčky, tak Čáslav bojuje o přežití. „Čáslav bude určitě nepříjemný soupeř. Dokázala venku porazit Žižkov a určitě nás tedy nečeká jednoduchý zápas,“ říká před sobotní derniérou Bukač. „Ovšem pokud chceme patřit do horních příček tabulky, musíme Čáslav porazit, byť jen 1:0, ale prostě vyhrát,“ říká rázně.

Radek Bukač přišel do Vlašimi v létě na hostování do konce podzimní části, a jak to s ním bude dál zatím neví ani sám hráč. „Mám zde působit do zimy a nikdo z vedení Vlašimi zatím s ničím konkrétním nepřišel, takže nevím,“ popisoval svou budoucnost vlašimský forvard. „Budu čekat jak to dopadne, ale můžu říct to, že bych se pokračování ve Vlašimi vůbec nebránil,“ zakončil rozhovor upřímně Radek Bukač.

JIŘÍ PAÝR