Jakou jste měli na soustředění skladbu tréninků?

Ve středu večer jsme měli první trénink na umělé trávě. Ve čtvrtek nás čekala největší porce. Od 9 hodin 60 minut Alpinning, v poledne hodinová posilovna, ihned poté 45 minut hřiště (střelba a hra) a na závěr výběh v Konopišti. V pátek ráno jsme začali běžeckými testy a hrou na hřišti, v poledne byla opět na pořadu hodinová posilovna a po ní 60 minut alpinningu. Večer měli hráči volno.

V sobotu dopoledne jsme se sešli v S centru v Benešově a sehráli turnaj ve stolním tenisu. Odpoledne jsme nastoupili proti rakouskému celku SC Hartl Haus Echsenbach a v neděli jsme „soustředění“ zakončili zápasem se Slávií Louňovice.

Měl jste všechny hráče k dispozici nebo je někdo zraněný či nemocný?

Náš kádr je momentálně velmi úzký, protože tři hráči si dobrými podzimními výkony vybojovali možnost probojovat se do kádru áčka, se kterým trénují. Jirka Němeček má vážnější problémy s vazy v kotníku, Martin Fuksa a Ondřej Mastný se k nám připojili až v sobotu. Přesto jsem v rámci možností s účastí spokojen a musím pochválit všechny hráče, kteří si vzali dovolenou a absolvovali kompletní zátěž.

Jak hráči „skousávali“ tréninky v silných mrazech?

No :-). Když jsem dorazil ve čtvrtek ráno v minus 17 do kabiny, tak se hráčům moc převlékat nechtělo. Nakonec jsme se dohodli, že trénink uskutečníme a myslím, že i hráči byli rádi, že se dokázali s extrémními podmínkami vyrovnat. Trénink jsme samozřejmě trochu přizpůsobili, protože v extrémních mrazech je velmi namáháno srdce, plíce a celkově oběhový systém, takže jsme nešli do maximální tepovky, jak bylo plánováno a odpočinky byly delší. Tepová frekvence se po aktuálním výkonu (běhali jsme úseky od 300 do 1000 metrů) snižovala pomaleji než v normálním prostředí.

O víkendu jste odehráli dva zápasy. V sobotu jste remizovali s rakouským celkem SC Hartl Haus Echsenbach. Jak se Vám výkon mužstva zamlouval a jak došlo k tomu, že jste se utkali s rakouským týmem?

V týmu Echsenbachu jsem před lety působil jako hrající trenér, takže jsem s klubem ve stálém kontaktu. Na počátku ledna sem byl osloven s žádostí utkání sehrát. Zápas se mi poměrně líbil a skončil spravedlivou remízou. Rakouský tým byl velmi silný v kombinaci a s míčem. Pro naše mladé hráče to byla zajímavá zkušenost. Myslím, že jsme, doplněni hráči z dorostu, podali velmi dobrý výkon a zápas svou náročností přesně zapadl do probíhajícího soustředění.

V neděli jste soustředění zakončili zápasem se Slávií Louňovice a účastníka krajského přeboru jste porazili. Byla již znát na týmu únava?

Na hráčích se únava neprojevovala tak výrazně, jak jsem očekával. Kluci se chtěli soupeři vyrovnat, bojovali o každý míč a zápas měl opět potřebnou šťávu. Musím hráče pochválit za celkový přístup k probíhající přípravě. Jejich vůle nakonec utkání rozhodla.

Klíčovou roli sehrál kapitán Petr Štěpán, který svůj výborný výkon korunoval gólem a asistencí, když po jeho centru si hráč Louňovic srazil míč do vlastní branky. Ve druhém poločase mohl výkon korunovat další brankou, ale samostatný únik na branku hostí zakončil střelou vedle.

V sobotu za Vás nastoupil nový hráč Šmíd z Chocerad…

Trenéra U19 Petr Havlíček ho sleduje při trénincích. Za nás odehrál defenzivního záložníka druhý poločas v sobotu a vedl si velmi dobře. Něco v něm rozhodně je, ale v jeho věku musí dokázat, že se fotbalu chce věnovat a pokud tomu tak bude, tak dostane šanci:-). Důležitý také bude přístup jeho mateřského klubu.

A jak to dopadlo s Davidem Čápem. Zůstává v Benešově, když už v Rakousku koncem ledna skončil přestupní termín?

David Čáp zůstává v béčku, kde již převzal roli hrajícího asistenta. Jeho rozhodnutí zůstat mě velmi potěšilo a věřím, že bude po všech stránkách přínosem.

Jaké poznatky Vám soustředění přineslo?

Především se potvrdilo, že naši hráči mají charakter a chtějí fotbalu něco obětovat. Dále je vidět, že jsou schopni zvládat velkou tréninkovou porci relativně bez problémů.

Věřím, že nabitou fyzickou kondici prodáme za měsíc v úvodním soutěžním utkání.