Nové vedení

Chceme vyzvat lidi k soudržnosti a podpoře klubu a nového vedení. To si jí chce zasloužit především prací, která bude mít hlavu a patu. Pokud se realizační týmy neztotožní s vedením z hlediska práce, tak se do budoucna nikam neposuneme a budeme šlapat vodu. Potřebujeme od všech zpětnou vazbu, protože není vše o vládnutí, ale práci, koncepci, komunikaci a celkové atmosféře v klubu. Pokud budeme jen udílet pokyny, tak rychle skončíme, nikam by takový přístup nevedl.
Změny v klubu

Necháváme si spousty věcí doporučit a plošně o nich diskutujeme. Předpokládám, že všechny věci, které měníme, jsou ku prospěchu klubu a v dobré víře k lepšímu. Na prvním místě je pro nás práce s mládeží. Máme dvanáct mládežnických výběrů a rádi bysme tuto bohatou základnu zúročili kvalitními výkony a výchovou perspektivních hráčů.

Filozofie klubu

Cílem je stavět ve všech směrech na domácích zdrojích – jak hráčských, tak trenérských, prostě na lidech z Benešova a okolí. Rozhodně nepůjdeme cestou drahých nákupů. Potřebujeme fotbalově sjednotit Benešov, protože dneska chodí na áčko sto až dvěstě lidí a rádi bysme přitáhli na zápasy více diváků. Pokusíme například změnit hrací den, nabídnout něco nového při pořádání domácích zápasů a vytvořit příjemnější podmínky na Městském stadionu.

Centra mládeže

V roce 2010 klub požádal ČMFS o udělení licence sportovních center mládeže SpSM pro žáky a SCM pro dorost. Podmínky pro udělení licence byly velmi náročné, a proto jsme zatím licenci neobdrželi. Přesto se licenční komise o nás vyjádřila velmi pozitivně a podpořila nás, abychom v horizontu dvou let byli připraveni a s žádostí uspěli. O sportovní střediska mládeže (dorostu a žáků) budeme bojovat a chceme je do budoucna v Benešově mít. Po jednáních s ČMFS jsme přesto částečně uspěli a můžeme hrát uzavřené soutěže center bez licence a konfrontovat se s nejlepšími mužstvy v republice v kategorii U 19 a U12 až U15. To nám dává prostor, aby se předvedli domácí trenéři na republikové úrovni, i když třeba nemají nejvyšší trenérské vzdělání.

Budoucnost oddílu

Do konce jarní sezóny musíme udělal mimořádnou valnou hromadu a doplnit výbor lidmi, kteří budou chtít pracovat a budou dýchat pro Benešov. Chtěli bychom do budoucna všechny kategorie posunout sportovně výš, včetně A týmu, ale nechceme to dělat neuváženě. Za prvé musíme připravit sponzorské prostředí pro možné investory a budoucí partnery klubu. Musíme klub stabilizovat, dát mu jasnou strukturu a teprve potom, až vytvoříme spousty dílčích věcí, se budeme možná posouvat dál i ve výši rozpočtu klubu a s kvalitou.

Projekty

Teď mě nejvíce zajímá práce s mládeží a zajištění maximálních podmínek v rámci Benešova pro to, aby byly dostatečné tréninkové plochy. Chtěl bych poděkovat pánům Podholovi a Tichovskému, místostarostům a starostovi města Benešov panu Hlavničkovi, kteří nám vyšli vstříc a pokusí se nás podpořit s vyčleněním možných rozvojových ploch pro sportovní využití, abychom měli možnost rozšířit tréninkové centrum. Pokud by se nám to nepovedlo, tak by nemělo smysl žádat o licenci. Potřebujeme pro Benešov mít tréninkové centrum jednoho dvou hřišť pro kategorie žáci a výš a jednoho hřiště multifunkčního, například projekt minihřiště vypisuje ČMFS jako dotační program pro přípravky. Samozřejmě kvalitní sociální zázemí a kabiny jsou na stadionech nutností. Je jasné, že tyto úkoly jsou dlouhodobé a tak trochu snové, ale bylo by chybou se o to nepokusit.

Metodika vzdělávání

Podporujeme naše trenéry ve zvyšování jejich trenérských kvalifikací. Chtěl bych je pochválit, protože mnoho z nich se již do trenérských kurzů přihlásilo. Naším cílem je, aby trenéři z místních zdrojů, měli co nejvyšší kvalifikaci. Dále jsme začali organizovat školení např. na první pomoc, sportovní výkon a další budou následovat. Probíhají také vzorové tréninky u jednotlivých týmů, kdy trenér Petr Havlíček, který studuje UEFA A licenci asistuje u tréninku a předává své zkušenosti a doporučuje tréninkovou náplň.

Podpora turnajů

První vlaštovkou je patronace Mc´ Donald cupů na základních školách. Rádi bysme do budoucna podporovali a prezentovali se na všech akcích základních škol, a vytipovávali si při nich nadané děti, které bysme mohli oslovit a přivést do SK Benešov, což je první fáze skautingu. Chceme podporovat i turnaje v rámci České republiky a nebo výjezdu mládežníků do zahraničí. Hlavním cílem je ale pořádání Bene cupu v Benešově, pro co nejvíc věkových kategorií. Na jaře příštího roku chceme uspořádat první ročník, ale zatím nevím v jakém rozsahu.

Poděkování

Chtěl bych poděkovat trenérovi Zdeňku Machačovi, kterého vnímám jako naprostého nadšence fotbalu, který je spojen s fotbalem 24 hodin denně. S benešovským fotbalem strávil mnoho desítek let, dlouho tady trénoval, béčko vytáhl z I. B třídy ještě pod hlavičkou Pyšel. Jeho trenérské zkušenosti jsou bohaté, když např. v Pyšelích devatenáctkrát doma v řadě neprohrál. Benešovský fotbal zná dobře a je to člověk na svém místě. Teď se trénování kvůli předsednictví a práci v klubu vzdal. Je základním stavebním kamenem změn, které současnosti probíhají. Věřím, že naše snahy budou úspěšné a klubu v rozvoji pomůžeme.