VIKTORIA ŽIŽKOV – VLAŠIM 2:1

V prvním poločase měla více ze hry Vlašim, ale šance byly na obou stranách. Nejprve Gebertovu střelu po brejku zlikvidoval Pokorný, jenž si poradil i s ranou Baráka po úniku agilního Jandy. Na druhé straně brankář Budínský skvěle zasáhl proti Peterkovi.

Druhý poločas byl o něco zajímavější. Už ve 48. minutě střelu Vondry šikovně tečoval Hejný a Žižkov vedl. Následně byla hra rozkouskována bez kloudnější akce, až v 65. minutě vychytal Budínský mladého Hejného. Vlašimský trenér poté vsadil hru na dva útočníky, což se vyplatilo, když Putz vysunul patičkou Kučeru, jenž po sóle vyrovnal na 1:1. „Kučera si dělal na hřišti co chtěl a gól byl nádherný," rozplýval se trenér Vlastimil Petržela nad výkonem krajního hráče, kterého nedávno kritizoval.

Jenže vzápětí inkasovala Vlašim druhý gól. „Odhlavičkovali jsme míč po rohu na velké vápno, kde jeden hráč Viktorky přehlavičkoval naše čtyři a dal míč do vápna. Tam se zapomněl Ríša Vebr (jinak to byl ofsajd) a Hejný prostřelil balón mezi nohama Ríši a míč ještě tečovaný skončil v naší síti," posteskl si kouč po inkasovaném gólu.

V závěru se snažili rytíři alespoň vyrovnat, což se však nepodařilo, i když šance byly, navíc hrál Žižkov v deseti bez vyloučeného Peterky. „V závěru jsme hráli na jednu bránu, ale neměli štěstí. Navíc byl Jarda Starý zraněn, po faulu, za který se měla pískat penalta," zlobil se kouč.

Zápas ale jinak trenér Vlašimi hodnotil pozitivně. „Byl to výborný, velice rušný, bojovný zápas, ve kterém soupeř hodně fauloval a my jsme byli měkčí v soubojích, proto jsme prohráli. Zase mi utkání ukázalo věci, na kterých musíme zapracovat. První půle byla z naší strany kvalitnější hlavně ve středu hřiště, když tam hrál Barák," poznamenal k zápasu Petržela a dodal k nedělnímu utkání s Českými Budějovicemi: „Uvidíme na co budeme mít síly, protože i mezi zápasy hodně trénujeme, víc jak Dukla, ta se podle nás prochází. Kluci se sice vyždímali na maximum, přesto určitě chceme vyhrát. Vytížení hráčů musím ale zohlednit a budeme chtít vyzkoušet nového mladého defenzivního záložníka ze Sparty, jenž byl měl být alternací na místo Ríši Vebra."

Branky: 48. a 76. Hejný – 75. Kučera. Rozhodčí: Dujsík – Drábek, Starý. ŽK: Peterka (Ž). ČK: Peterka. Poločas: 0:0.

Vlašim – I. poločas: Budínský – Mišič, Simerský, Hell, Nový – Barák, Vebr, Gebert – Veselý, Vondráček, Janda. II. poločas: Budínský – Čepelák, Štochl, Hell, Starý (80. Radoš) – Radoš (70. Matějka), Vebr, Putz – Janda, Jícha, Kučera. Trenér: Vlastimil Petržela.