BENEŠOV B – SUCHDOL 1:0

Hosté začali aktivně a zatlačili Benešov před šestnáctku, kterou však domácí hájili pozorně a když už se dostali Suchdolští ke střele, tak předvedl gólman Stareček proti trestnému kopu Kmocha pod břevno parádní zákrok. Domácí podnikali nebezpečné protiútoky a po jednom zakončení Zoubka vyrazil míč brankář Míšek na roh. Ve 32. minutě trefili hosté ze standardní situace břevno a dorážku zblokoval Zoubek. Suchdolští sice v aktivitě nepolevili, ale pořádně se do benešovské defenzivy nemohli dostat. Navíc v závěru poločasu domácí po krásné akci skórovali. Zoubek vybojoval míč na vlastní polovině, posunul ho na Urbana, který našel rozběhnutého Voráčka, jenž nedal po sóle z poloviny hřiště Míškovi střelou k tyči šanci. Hosté vzápětí Štainzem po centru podruhé orazítkovali domácí brankovou konstrukci (tyč).

Po přestávce pokračoval nápor Suchdola, kterému domácí, v čele se skvěle chytajícím Starečkem (lapil dvě nepříjemné střely a při třetí mu opět pomohla ty), někdy i se štěstím odolávali. Obranu hostů zaměstnala jen akce Keltnera a hlavička Zoubka vedle. V 82. minutě byl Suchdol blízko vyrovnání, když se za domácí obranu dostal Havránek, ale Starečka počtvrté zachránila branková konstrukce a Komárek uklidil míč do bezpečí. V závěru si již Benešovští těsnou, ale šťastnou výhru uhájili.

„Podali jsme výkon, na který můžeme být právem hrdí. Vybrali jsme si i kupu štěstí, ale myslím, že to k fotbalu patří. Soupeř patří do přeboru, o tom jsme se přesvědčili již na podzim, ale nasazení, bojovnost a organizovanost tentokrát slavila úspěch," měl radost trenér benešovského béčka Petr Slepička a dodal: „Kluci dokázali, že se mohou postavit komukoliv v soutěži, musí však hrát disciplinovaně a týmově. Pochvalu zaslouží všichni, protože většina z nich zahrála na hranici svých možností. Posily z áčka dodaly patřičné sebevědomí a hra vypadala úplně jinak než v Sázavě a doma s Pečkami. Doufám, že nám zápas dodá sebevědomí do dalších bojů o umístění."

Branka: 44. Voráček. Rozhodčí: Wolfram. ŽK: 3:3. Poločas: 1:0.

Benešov B: Stareček – Vrňák, Komárek, Hronek, M. Balík (81. P. Balík) – Janovský, Martin Chrpa (90. Tlamicha), Keltner (88. D. Braný), Voráček, Urban (75. Marek Chrpa) – Zoubek.