BENEŠOV – UNION 2013 0:1

Zápas byl ve velkém vedru remízový. Ani jeden tým si nevypracoval vyloženou šanci, ohrožování branek přicházelo většinou jen ze střední vzdálenosti, a to ještě projektily minimálně mířily mezi brankové tyče.

V prvním poločase střílel nepřesně z domácích Skopec z trestného kopu z 25 metrů, dvakrát Čapek, hlavičkující Vokoun a jen Rejhon donutil brankáře Nguyena k zákroku. Hosté zahrozili z občasných brejků, ale Koštíř a Janda zamířili mimo brankové tyče a Tetour musel likvidovat jen střelu Živnůstky z 18 metrů.

Druhý poločas byl již o vůli hráčů, kteří začali být nervózní. Blíže ke gólu měli domácí, ale Turek nejprve vyslal míč do rukavic Nguyena, poté po brejku vedle, Rejhon po pasu Skopce sice obešel obránce, ale poslal balón mimo tyče. Hosté zahrozili jen technickou střelou Jandy vedle branky.

Když už se všichni připravovali na penalty, tak v 87. minutě přišla chyba brankáře Tetoura, zakončení Věcheta do prázdné branky a bylo rozhodnuto.

„Po prvním poločase jsme viděli, že to bude zápas o jednom gólu a kdo ho dá, vyhraje. My jsme si nevypracovali lepší situaci na vstřelení gólu. Naopak jsme soupeři nabídli loženou gólovku, on jí proměnil a vyhrál. Taková chyba se stává i na vyšších úrovních, ale nesmí se stávat. Mohli jsme bojovat o druhý bod na penalty a bylo by to zajímavé i pro diváky. Takhle jsou všichni zklamaní, protože jsme se porazili sami," smutně dodal po zápase Luboš Zákostelský, který už měl v hlavě penaltové střelce. 

Branka: 87. Věchet. Rozhodčí: Janoch – Cupl, Cihlář. ŽK: Vrňák, Žák – Nguyen, Žalman. Diváci: 252. Poločas: 0:0.

Benešov: Tetour – Večera, Vokoun, Laštovka, Vrňák – Žák, Skopec – Balata (51. Šíma), Čapek, Rejhon (90. Braný) – Turek (80. P. Svoboda).