STRUHAŘOV – KONDRAC 2:1

Domácí odehráli velmi špatný první poločas, hosté je převyšovali ve všech herních činnostech, důrazu, kombinaci, rychlosti a dostávali se lehce do šancí. Jenže Struhařov měl ve svém středu famózního brankáře Pavla Pessra nebo Kondračtí netrefili branku. To se jim do 10 minuty podařilo třikrát z dobrých pozic. A tak udeřilo na druhé straně. Ve 13. minutě přihrál Kaňka a Zmekovi a ten přehodil Císaře – 1:0. Hosté nadále pokračovali v tlaku a rychlí útočníci Pavlíček a Kašpar dělali struhařovské obraně obrovské problémy, jenže si oba vylámali zuby na Pesrovi, který, ač zraněný z minulého utkání, skákal v brance jako klokan a lapil i trestný kop Linharta. Jediným, kdo ho překonal, byl po půlhodině Pavlíček z penalty za faul Kaňky na pronikajícího Kašpara.

O přestávce byla v domácí kabině bouřka a druhý poločas odehráli Struhařovští mnohem lépe. V 52. minutě se opět dostali do vedení Folprechtem po přihrávce Zmeka. Po hodině hry předvedl střídající Koblasa pěknou samostatnou akci, ale Císař byl na místě. Hosté se zase chytali za hlavu, když míč vykopl z brankové čáry Kůstka. V 75. minutě docílil domácí Folprecht branky, ale ta pro ofsajd nebyla uznána, když měl J. Veselý střílet než přihrávat. V závěru ještě ránu Hrocha vyrazil Císař, a když ani hosté v závěru nevyrovnali, zůstaly všechny body ve Struhařově.

„Po prvním poločase jsme mohli prohrávat 0:5 a nikdo by se nedivil, protože Kondrac byla jasně lepší, ale Pavel nás podržel nebo soupeř šance nedal. Navíc jsme dali gól z ničeho. Ve druhé půli již nehrála Kondrac tak dobře, i když si náznaky šancí vypracovala. Hra se vyrovnala a my jsme dali z protiútoku rozhodující gól. Jsou to pro nás hodně šťastné body," kroutil hlavou po zápase hrající asistent trenéra Struhařova Zdeněk Pessr.

„Pessr – Kondrac 2:1. Co dodat k zápasu, kde jsme v poločase měli vést o čtyři branky. Vytvořili jsme si snad osm jasných šancí, ale domácí brankář Pessr nás přiváděl k zoufalství. Druhý poločas již byl vyrovnaný, přesto je pro mne nepochopitelné, prohrát takovýto zápas se slabým soupeřem. Pozitivem je, že jsme dohráli bez červené karty. V závěru byl totiž Pavlíček ve vápně podražen a stažen za dres současně, ale zřejmě měl ještě dostat pěstí, abychom se dočkali pokutového kopu," posteskl si po derby trenér Kondrace Jiří Janouš mladší a dodal: „Situace v tabulce je špatná, ale ti co nás odepisují, dělají chybu."

Branky: 13. Zmek, 52. Folprecht – 30. Pavlíček (z PK). Rozhodčí: Bartůšek. ŽK: 2:2. Diváci: 60. Poločas: 1:1.

Struhařov: P. Pessr – J. Sysel, Zd. Pessr (77. Fürbacher), J. Kaňka, Kůstka, O. Veselý, Folprecht, Shapoval (56. J. Veselý), O. Hroch, Zmek (71. D. Sysel), Kocábek (46. Koblasa).

Kondrac: Císař – Tichý, Linhart, Kubín, P. Šanda – Pohorský (76. Chomát), Pavelka (80. Sedláček), Kubát, Ngo (55. Žirovnický) – Pavlíček, Kašpar (64. M. Šanda).

MICHAL ČERVENKA