Proč? Hlavní rozhodčí nařídil za ruku domácího hráče již druhou penaltu v zápase na Mnichovo Hradiště. Balón ale brankář Kroupa Keltnerovi skokem k tyči vyrazil. Jenže na pokyn asistenta rozhodčího byla penalta, za předčasné vběhnutí domácího hráče do šestnáctky, opakována. „Nevěděli jsme, co rozhodčí píská, prý, že vyběhl předčasně gólman. Mě to ale nepřišlo, tak jsem se rozhodl, že míč pošlu úmyslně vedle branky. Chtěl jsem, aby hra dál pokračovala. V tu chvíli jsem to bral jako dobrý čin," vysvětlil Michal Kučaba, co ho k zahození penalty vedlo.

Bylo to vaše rozhodnutí nebo jste to udělal po poradě se spoluhráči?

Vyšlo to z mé hlavy.

Vedli jste 2:1 a mohli nakonec i prohrát …

Uvědomoval jsem si, že bysme mohli přijít o body, ale zároveň mě to více vyburcovalo, abych víc bojoval, čímž si myslím, že jsem nakazil i tým. Do té doby jsme totiž nehráli moc dobře a od tohoto momentu jsme se zvedli, převzali iniciativu a zaslouženě vyhráli 4:1.

Nevyčítal Vám to někdo ze spoluhráčů na hřišti nebo následně v kabině?

Ne, nikdo mi nic nevyčítal.

Vysloužil jste si obdiv u domácích fanoušků a hráčů. To Vás musí těšit..

Určitě. Poděkovali mi ještě na hřišti a říkali, že to ještě nikdy neviděli.

Udělal byste to i za jiného stavu a zachoval byste se stejně, pokud by se stalo znova?

Asi ano.

V létě jste se vrátil ze Žižkova zpátky do Benešova, hned se v přípravě zranil a až teď jste se zase vrátil do hry. Co vám bylo?

Nejdřív jsem měl problémy s třísly a teď mi přibyl problém s hamstringem, když mě tahá u zadku. Už je to lepší, ale pořád cítím lehkou bolest. Trochu mě to omezuje, ale ne tak, že bych nemohl trénovat naplno. Doufám, že to časem odezní. Doktoři mi řekli, že to mám z přetížení ze Žižkova. Musím hamstringové svaly více protahovat a posilovat, aby to odeznělo. Věřím, že až budu stoprocentně zdravý, tak to bude na hřišti z mé strany vypadat jinak a více mužstvu pomůžu.

V létě jste měl našlápnuto do druholigového kádru Viktorie Žižkov, když jste v přípravě dával góly. Nemrzí Vás, že jste se musel vrátit zpět do Benešova?

Když to nevyšlo, tak jsem byl hodně zklamaný. Postupem času, kdy mi do toho ještě vlezlo zranění, jsem si uvědomil, že se musím nejdřív uzdravit, nabrat fyzičku a pomoci klukům v Benešově, aby jsme nahráli na podzim, co nejvíce bodů. V zimě uvidím, co bude dál, určitě bych si chtěl zahrát ve vyšší soutěži.