ZRUČ NAD SÁZAVOU – TÝNEC NAD SÁZAVOU 2:1

V úvodu utkání domácí hrozili po standardních situacích, které hosté i se štěstím ustáli. Ve 24. minutě již ale šla Zruč do vedení, když se hlavou po centru ze strany prosadil Viktora. Následně měli více ze hry domácí a mohli navýšit skóre, ale z malého vápna zamířili vedle. Až v závěru poločasu zahrozili i hosté, ale Stejskal po pěkné obhazovačce pálil vedle.

Do druhého poločasu trenér Týnce Skála promíchal sestavu, což se mu zpočátku vyplatilo, když v 51. minutě Stejskal po pěkné kombinaci a přihrávce Horkého vyrovnal na 1:1. Vzápětí mohli strhnout vedení na svou stranu domácím, ale Vašák sólo po chybě Macha chytil. I hosté měli druhý gól na svých kopačkách, ale F. Kopta po vykopnutí Vašáka a prodloužení Skály, sólo zakončil do nohou brankáře, jenž vzápětí vychytal i Skálu, následně trestný kop Stejskala z šestnácti metrů skončil nad. Závěrečná čtvrthodina opět patřila Zruči, která v 78. minutě rozhodla o výhře. Po rohovém kopu Týnce přišel bleskový brejk, který zakončil Brahimi. Následně Vašák vychytal dvě domácí „tutovky" a stav se již nezměnil.

„Věděli jsme, že má soupeř dobré standardky a hlavně po rozích nám míče propadávaly do vápna, ale ustáli jsme je a nakonec v prvním poločase, ve kterém jsme nehráli dobře, dostali gól po našem zaváhání v obraně. Do druhého poločasu jsme přeházeli posty, vyrovnali jsme hru i skóre, ale nakonec dostali po našem rohu z rychlého brejku druhý gól. Když to ale sečtu, tak si Zruč zasloužila vyhrát, protože byla bojovnější a měla víc šancí, při kterých nás držel brankář Vašák," dodal k utkání hrající trenér Týnce Radek Skála, který začal zápas na stoperu a ve druhém poločase se přesunul do útoku. Navíc si posteskl, že mu chybělo pět hráčů z minulé sestavy, nejcitelněji Hašek, který má problémy s kolenem.

Branky: 24. Viktora, 77. Brahimi – 51. Stejskal. Rozhodčí: Hurych. ŽK: 1:2. Diváci: 80. Poločas: 1:0. Týnec: Vašák – Orsák, Mach, Skála, Vosička – Petrášek, Radačovský (74. Koubek), D. Kopta, F. Kopta (81. Havelka) – Horký, Stejskal.