Třinec je dokonce aktuálně druhý za Opavou a za zády má téměř všechny velké favority včetně Příbrami, Českých Budějovic nebo Hradce Králové.

Zdobí ho hlavně skvělá obrana, pouze 10 obdržených gólů ve 13ti zápasech je toho důkazem. Lepší je pouze Opava (8) a je jasné, že mužstvo bez velkých jmen v sestavě sází hlavně na zodpovědnost a herní disciplínu.

Střelecky naopak Třinec úplně nezáří, přesto si Vlašim určitě dá pozor na dvojici Juřena – Šumbera. Ta obstarala devět branek, to je polovina celkové produkce fotbalistů slezského mančaftu.

Domácí však potřebují nutně body, čekají na výhru už tři kola. Využít mohou třeba únavného cestování Třince (350 kilometrů), ale hlavně svých schopností. „Chceme z posledních zápasů nasbírat co nejvíc bodů a posunout se tabulkou vzhůru,” říká na vlašimském webu brankář Erik Beník.

Zatímco Vlašim v už zmíněném posledním (televizním) utkání prohrála na půdě Znojma dost zbytečně 2:3, tak Třinec si na domácím stadionu poradil nejtěsnějším možným rozdílem 1:0 s Viktorií Žižkov. „Ve Znojmě jsme si to prohráli sami,” shodli se trenér Havlíček s Vojtěchem Hadaščokem, který vlašimskou hru po přestávce zvedl a dokonce dal první gól.

V neděli by to chtělo začít proti skvělé defenzivě Třince dobře už od začátku, ne od 70. minuty.

A navázat třeba na uplynulý ročník FNL, v němž Vlašim třineckého soka porazili venku (3:1) i doma.

Jarních 5:0 by určitě uvítali i v tomhle mači.