STRUHAŘOV – TEPLÝŠOVICE 0:2

Zápas moc fotbalové krásy nenabídl, a tak divák, aby pěknou akci pohledal. Již v 10. minutě přišel klíčový moment. Stopeři Struhařova chybovali, Král to využil a po sóle nedal P. Pessrovi šanci. „Jasná chyba našich stoperů. Jeden míč podběhne a druhý ho v souboji ztratí," zlobil se trenér Struhařova Vladimír Pohůnek na defenzivní hráče.

Následně se sice domácí snažili, ale když už se dostali ke střelám, tak pro Babku je nebylo těžké polapit. Hosté si hlídali vedení, spoléhali na rychlé brejky, ale ani ty užitek nepřinesly. Vrcholem byla střela osamoceného Podhorského, kterou, místo ohrožení P. Pessra, založil protiútok.

Ve druhém poločase se kvalita hry nezvedla. Hrálo se většinou uprostřed hřiště a i když se domácí tlačili za vyrovnáním vyloženou šanci si nevypracovali, ani závary nic nepřinesly. Vyrovnat mohl D. Sysel v 74. minutě z trestného kopu z hranice šestnáctky, ale naložil s ním špatně a míč skončil vedle. Hosté dobře zahušťovali obranu, snažili se vyrážet do brejků, jenže do koncovky se pořádně nedostali. Když už se diváci chystali k domovům, zachytil Nerad ve vápně odkop J. Sysla, naservíroval míč dva metry před prázdnou branku Královi, jenž ale málo vídaným kouskem trefil tyč, dorážku stejného hráče vykopl vracející se brankář Pessr, jenže před Mládka a ten již doklepl balón do sítě. Úsměvnou vložkou byl zápas zakončen, Struhařovští ale mají další vrásky na čele a záchrana se jim vzdaluje.

„Hrál se vyrovnaný fotbal, ve kterém vyhráli šťastnější hosté, kteří dali na rozdíl od nás dva góly, které jsme jim darovali našimi chybami. Pokud ale vystřelíme jen dvakrát za zápas na branku, tak nemůžeme vyhrávat," povzdechl si domácí kouč Pohůnek a dodal: „Chybí nám útočník, který by to vzal na sebe a dal gól a také zraněný, klíčový záložník Pavel Pospíšil, jenž má zlomenou ruku."

Kormidelník Teplýšovic Josef Boťa také po utkání nejásal. „V derby diváci moc fotbalu neviděli. Přesto je naše vítězství asi zasloužené, za což klukům děkuji," a povzdechl si: „Máme velkou marodku a již čtvrtý zápas hrajeme s jinými lidmi vzadu. Dopředu je to katastrofální a strašně se nadřeme na gól. Kvůli zraněním zapracováváme mladé kluky, dorostence, do sestavy a myslím si, že s 31 body již k tomu máme prostor."

Branky: 10. Král, 90. Mládek. Rozhodčí: K. Macháček. ŽK: 2:2. Diváci: 70. Poločas: 0:1.

Struhařov: P. Pessr – Kremina, D. Sysel (74. Kaňka), Dudík, J. Sysel – L. Sysel (60. Hanibal), Koblasa, Veselý, Hroch – Zd. Pessr, Folprecht.

Teplýšovice: Babka – Tůma, Petr Chomát, Pavel Chomát, M. Kaňka – Podhorský (90. Stěhule), Nerad, Ottl, J. Dřízal – Mládek, Král.