VLAŠIM – LOKO VLTAVÍN 2:1

Do utkání ve velkém větru, který znesnadňoval kombinaci, vstoupili lépe hosté, poměrně snadno pronikali přes domácí obranu. Při střele Valíčka z hranice šestnáctky k tyči musel prokázat své kvality brankář Chudý. Vlašimští se trápili a dopředu toho moc nevymysleli. V 35. minutě ale předvedli krásnou akci, kterou zakončil Faouzi do prázdné branky po přihrávce Radoše. Závěr poločasu přinesl divákům infarktové situace. Nejprve měl Mařík na kopačce vyrovnání, ale Chudý ho skvěle vychytal. Z následné akce na druhé straně přišel druhý krásný moment Vlašimi, když se do centru položil na zadní tyči Sus a krásnou ranou zvýšil na 2:0.

„Hosté hráli v první půli jednoduše, na svoje hroťáky a naši, strašně měkcí hráči, se nechávali odtlačit a dvakrát nebo třikrát nám to tam zahučelo vedle brány nebo nás podržel Martin Chudý. Na druhou stranu jsem dali dva nádherné góly," našel klady a zápory prvního dějství trenér Vlašimi Vlastimil Petržela a přiznal: „O poločase jsem seřval obránce, že nemůžou nechával soupeře hrát a centrovat."

To ale moc nepomohlo. Místo, aby druhá branky přinesla uklidnění do vlašimských řad, tak tomu bylo naopak. Domácí jakoby se báli hrát, čehož hosté využili v 57. minutě po tečované střele Podzimka. Vltavín branka nabudila, začal se tlačit před branku Chudého, ale ten již za svá záda míč, hlavně po standardních situacích, nepustil, i když na rohový kop přispěchal pomoci spoluhráčům brankář Čaba. I domácí se do otevřené obrany dostali do brejků, ale Průcha, Sus ani Starý již skórem nepohnuli.

„Nepochopil jsem, proč byli kluci za stavu 2:0 tak vyjančení. Po další chybě stoperů jsme dostali gól, začali jsme být nervózní a v závěru to byl nervák. Naštěstí nás při šancích soupeře podržel Martin Chudý. I my jsme z brejků mohli dát minimálně tři góly, ale bohužel, třásli jsme se až do konce," oddechl si kouč Vlašimi a dodal: „Byla to v dešti a ve strašném vichru válka ve středu hřiště, a tak tři body jsou pro nás cennější než hra."

Branky: 35. Faouzi, 45. Sus – 57. Podzimek. Rozhodčí: Houdek – Mokrusch, Fišer. ŽK: Starý, Vebr – Očovan, Komárek. Diváci: 445. Poločas: 2:0.

Vlašim: Chudý – Radoš, Petrů, Kryštůfek, Starý – Vebr, Hronek (55. Tomášek) – Sus (88. Jeřábek), Faouzi (77. Simerský), Průcha – Jícha. Trenér: Petržela.

Loko Vltavín: Čaba – Valíček, Komárek, Hájek, Čermák – Láncz, Mařík (55. Nulíček), Podzimek, Očovan, Ptáček (38. Krimlák) – Hodas (74. Klán). Trenér: Knížek.