SK Benešov B – Červené Pečky 5:1

Úvod zápasu benešovskému béčku nevyšel. První šanci hostů ještě uhasil na poslední chvíli Zoubek, ale v 10. minutě již Rejtárek po uličce nedal Tlamichovi šanci – 0:1. Domácí branka nabudila k větší aktivitě. Dvě příležitosti zazdil O. Páv a jednu Benák. Ve 23. minutě se již Pyšelští radovali. Míč posunul J. Páv kolmicí na Bohatu, ten ho předložil Benákovi, který ze strany propálil brankáře – 1:1. Za čtyři minuty si na roh Kačírka naskočil na první tyči Benák a hlavou rozvlnil síť – 2:1. Třetí gól do sítě Peček přidal ve 36. minutě O. Páv, když po přetaženém centru si narazil míč o tyč a posléze ho poslal do branky. Ve 42. minutě vyslal ránu z trestného kopu z 35 metrů Chomát a gólman z obtížemi vytáhl balón na roh. Po jeho zahrání našel Kačírek na zadní tyči Kondáše, který si míč zpracoval a nedal brankáři hostů šanci – 4:1.

Po přestávce si již Benešovští výsledek hlídali a nikam se nehnali. Hosté rezignovali a vyslali jen ránu z dvaceti metrů nad. Gólový účet uzavřel v 72. minutě O. Páv do prázdné branky, po uličce Bárty a přihrávce Bohaty – 5:1. V závěru ještě ránu O. Páva po samostatné akci vyrazil gólman hostů.

„Jsme hrozně rádi, že jsme po třech nevydařených zápasech konečně zabrali a zaslouženě vyhráli. Sice mě trochu mrzí prvních 18 minut, kdy na nás hosté vlétli a v zápase nahoru dolů byli v koncovce přesnější a důraznější. Od dvacáté minuty měli kluci takové nasazení, že soupeř nevěděl, kam dřív skočit a výsledkem byly čtyři góly v jejich síti a dvě neproměněné šance. Ve druhé půli jsme hráli trošičku opatrně, aby nedošlo ke gólovému kontaktu se soupeřem. To se nám povedlo, v posledních dvaceti minutách jsme dali pátý gól a minimálně třikrát pokazili finální přihrávku. Jsem rád za protržení střelecké smůly a chtěl bych, kdybychom v tom pokračovali, i když vím, že každý zápas je jiný,“ byl spokojený po zápase lodivod benešovské rezervy Zdeněk Machač.

Branky: 23. a 27. Benák, 36. a 72. O. Páv, 42. Kondáš – 10. Rejtárek. Rozhodčí: Matějček. ŽK: Bárta – Rejtárek. Diváci: 100. Poločas: 4:1.

SK Benešov B: Tlamicha - Chomát, Zoubek, Kondáš, Fuksa - Kačírek, Hanousek (70. Přibyl), Bohata, J. Páv (55. Bárta) - O. Páv, Benák.