Od 7. července najeli benešovští muži na stejný systém jako vloni, trénovali všichni dohromady (áčko, béčko i bývalí dorostenci) a po většinu byli na hřišti v Bystřici. „Měli jsme výborné tréninkové zázemí, když jsme mohli využívat celé hřiště a jít i do hlavních branek," děkoval benešovský kouč funkcionářům Bystřice a dodal k hráčskému kádru: „Hráčů bylo dost a museli jsme je nakonec roztřídit, abychom kvantitu nešidili směrem ke kvalitě. Někteří budou chodit za béčko a s některými jsme se museli rozloučit."

Během přípravy se upekla i velká věc – Benešov se stal farmou ligové Dukly Praha. „Když se našemu týmu naskytla možnost postoupit do třetí ligy, začali jsme hledat silnějšího partnera, abychom byli hráčsky více konkurenceschopní. Dukla zase hledala uplatnění pro své hráče, kteří hrávali na farmě v Kunicích, a protože se s Lubošem Kozlem známe spoustu let, zrodila se myšlenka vzájemné spolupráce," okomentoval vznik nové spolupráce s Duklou Praha trenér Luboš Zákostelský.

Benešovští hráči penalty trénují

Novými tvářemi v týmu jsou Čapek a Svoboda, kteří přišli s Dukly Praha, z hostování ze Sparty Praha se do Benešova vrátil Skopec, z Táborska Horváth a po uzdravení se zapojil do kádru i kapitán Turek. Další hráči Dukly Praha dorazili nebo dorazí až na zápasy nebo předzápasové tréninky.
V přípravných zápasech porazil Benešov juniorku Dukly 3:0, Dobříš 4:0, Libiš v generálce 5:1 a prohrál s juniorkou Mladé Boleslavi 2:4, Kolínem 1:2 a v poháru v Brozanech 1:2. „Hráči se zatím hledají a bude chvíli trvat, než najdou společnou řeč," podotkl Zákostelský a již přemýšlí o prvním zápase s Čáslaví, kde před deseti lety ukončil hráčskou kariéru, začal trenérskou a dostal tým až do II. ligy. „Je to pro mě zápas jako každý jiný. Uplynula již dlouhá doba a žádné vazby k nim nemám. V kádru zůstal z mého působení jen Petr Kunášek. Přesto na působení v Čáslavi vzpomínám v dobrém."
Benešovský kouč ale stejně jako o každém soupeři zjišťoval jeho sílu. „Na dálku jsem je sledoval i výsledky. Měl vnitřní problémy, ale od toho se vyvíjela jeho příprava. To bych ale nechtěl komentovat, je to jejich interní věc. Do prvního mistráku půjdou určitě, s tím, že budou chtít u nováčka vyhrát," hlásí Zákostelský a poznamenal směrem ke svému kádru, ve kterém bude chybět Zoubek, jenž má zánět průdušek. „Sestavu mám v hlavě. Vím, i s kterými hráči z Dukly mohu předběžně počítat, ale vždycky je tu riziko zranění nebo onemocnění. Nejdéle po sobotním zápase Dukly, ale budu mít jasno, kteří konkrétní hráči z Dukly přijdou."

Pokud zápas skončí v ČFL nerozhodně, přijde na řadu novinka, pokutové kopy, po kterých vítěz dostane další bonusový bod. „Budeme mít připravenu pětici hráčů, která penalty zrealizuje. Na trénincích je kopeme, protože je lepší, když si to hráči vyzkouší, než, když do to jdou z voleje," neponechává benešovský kouč nic na náhodě, i když jsou penalty většinou loterií, ale ví, co je v sázce: „Plusový bod se vždycky hodí do tabulky, zvláště, když se soutěž vyrovnaná."

A jaký má Benešov cíl do nováčkovské sezony ČFL: „Chceme hrát dobrý fotbal, na který by se diváci rádi chodili dívat. Pokusíme se i ve třetí lize vyhrávat, i když vím, že to nebude tolikrát jako v divizi. Hlavně v domácích zápasech chceme potěšit diváky hrou a třemi body, jenž by nám zajistily klidný střed tabulky," má jasno trenér Benešova Luboš Zákostelský.