KLATOVY – BENEŠOV 50:65 (19:12, 9:17, 10:19, 12:17)

Klatovy všechny čtyři utkání prohrály a hostující hráčky ze dvou utkání také nevyhrály. Tak bylo jisté, že jeden z týmů si tuto bilanci vylepší. Od začátku utkání se hrál agresivní silový basket, který v první čtvrtině zvládla lépe domácí děvčata, také díky větší agresivitě a také proto, že Benešačkám opět nepadaly ani ty jasné příležitosti. Od druhé čtvrtiny se obrázek hry začal pomalu měnit ve prospěch hostujících hráček, které v obranných činnostech přidaly o sto procent a rázem neměly soupeřky klid na zakončení. Do konce této části se podařilo hráčkám od Konopiště otočit výsledek na 29:28. I v dalším průběhu utkání pokračovaly ve velmi dobrém výkonu v obraně a k tomu začaly přidávat i potřebnou nadstavbu v podobě úspěšně zakončených útočných kombinací. Do poslední části šly Benešačky s desetibodovým vedením v zádech (48:38). V závěrečné desetiminutovce si již své první vítězství pohlídaly a připsaly si tak první vítězství v sezóně druhé ligy.

„Měli jsme horší vstup do utkání, kdy nás soupeřky předčily v agresivitě a vypracovaly si vedení o sedm bodů. Od druhé čtvrtky jsme v obranné práci přidali o sto procent, začalo nám to tam padat v útoku a pomalu jsme přebíraly taktovku. Soupeřky se držely na dostřel, ale po trojce Remešové v poslední části se zlomily a zápas zabalily,“ dodal Mazur k prvnímu utkání.

Body Benešova: M. Mazurová 25, Remešová 10, Hájková 9, Bočková 9, Hernková 4, Studničková 4, Vrkoslavová 2, Šedivá 2. TH: 16/9 – 17/8. Trojky: 3/2. Fauly: 16/19.

DBAK PLZEŇ – BENEŠOV 47:70 (4:20, 11:18, 15:18, 16:14)

V plzeňské tělocvičně nebylo od začátku o tom, kdo bude držet taktovku utkání v rukou pochyb. Tak jak benešovské hráčky končily zápas v Klatovech, tak vstoupily do utkání s Plzní a již v první čtvrtině si vytvořily 16 bodový polštář, který až do konce utkání postupně navyšovaly. Za první polovinu navíc soupeřkám povolily pouhých patnáct bodů, což svědčí o velmi dobré obranné hře, která byla podpořena i dobrou hrou v útoku. Ve čtvrté minutě poslední čtvrtiny se rozdíl ve skóre vyšplhal až na rozdíl 30 bodů na (34:64). Plzeňské hráčky ve zbývajícím čase i zásluhou dvou trojek výsledek alespoň trošku kosmeticky upravily na rozdíl 23 bodů (47:70).

„Do zápasu holky vlítly a od začátku sebraly domácím vítr z plachet. V obraně hrály poctivě a domácí nutily k těžkým zakončením. Navíc nám, oba zápasy velmi dobře fungoval doskok pod oběma koši,“ měl radost Mazur a poznamenal: „Děkuji holkám za odvedenou práci a věřím, že poctivou prací na tréninku na výsledky navážeme v dalších utkáních.“

Body Benešova: M. Mazurová 32, Studničková 14, Hájková 11, Remešová 7, Chotašová 2, Vrkoslavová 2, Šedivá 2. TH: 20/8 – 20/12. Trojky: 4/2. Fauly: 18/16.