NOVÁ VES – BENEŠOV 0:1

Od začátku si farma Příbrami vytvořila územní převahu, jenže hosté výborně bránili a pustili domácí jen do jedné šance, ale Pilík z hranice penalty zamířil vedle. „První poločas jsme ubránili, protože soupeř hrál velice dobře, byli jsme pod tlakem, ale defenzivu jsme až na stoprocentní šanci Pilíka, zvládli. Dostávali jsme se i do brejkových akcí, ze kterých jsme mohli i vstřelit branku," dodal k prvnímu dějství trenér Benešova Luboš Zákostelský.

Na začátku druhé půle přišlo rozhodnutí zápasu. Krejza poslal míč do šestnáctky, kde se zjevil Veinlich a uklidil míč za Rondzikova záda. Domácí byli opařeni a mohli inkasovat podruhé, ale Žák po úniku a zpětné přihrávce Němce akci zazdil. Hráči Nové Vsi se oklepali, vyvinuli velký tlak na branku Benešova, v té však stál Pavel Capouch, jenž dvakrát perfektně mužstvo podržel. Když se ani hosté z brejkových akcí Kučabou a Němcem neprosadili, zůstal stav nezměněn.

„Na začátku druhé půle jsme se gólově prosadili. Soupeř přidal a Capouch chytil dvě velké příležitosti. Jenže i my jsme mohli z brejkových situací přidat druhý gól, což se nepovedlo. Bylo to drama až do konce, závěr byl pro nás šťastný a podpořený třemi body," radoval se Zákostelský a měl radost: „Hráči vědí na hřišti, co mají dělat a jak se chovat při určitých situacích. Obrana s Karlem Hrubým a Honzou Žákem funguje velice dobře a v bráně vše podpoří Pavel Capouch. Je pozitivní, že dostáváme málo gólů a jeden vždycky dáme."

Branka: 48. Veinlich. Rozhodčí: Novotný. ŽK: Velaf – Veinlich. Diváci: 220. Poločas: 0:0.

Benešov: Capouch – Braný, Hrubý, Žák, Vrňák – Zoubek, Krejza – Jíša, Veinlich (85. Večera), Prikner (76. Kučaba) – Němec.