„Podobný úspěch se v Benešově podařil po třiadvaceti letech. Klíčová byla především jarní část, která se nám na rozdíl od podzimu opravdu vydařila. Kádr byl kvalitní a především dobře složený. Mezi hráči fungovalo souznění nejen v kabině, ale i na hřišti, což je mimo jiné zásluha pánů Laciny, Rogoze, ale samozřejmě i všech ostatních. Myslím si, že páté místo bylo nakonec naprosto zasloužené,“ řekl benešovský kouč.

Díky povedené sezoně ovšem vzrostl zájem ostatních klubů o celou řadu hráčů benešovského kádru. Klub tak před letošní ročníkem čeká několik změn. „Přijdeme asi o osm hráčů. O některé je zájem, jiní se zase vrací do svých klubů, protože k nám byli zapůjčeni. Končí tak například Ježdík, Laňka, Rys, Essomba nebo Laštovka, který ukončil kariéru. Probíhají rovněž jednání o příchodech, navíc dlouhodobě spolupracujeme s pražskou Slavií, takže někteří mladí hráči z jejího kádru nebo spíše z kádru dorostu, by určitě mohli přijít. Samozřejmě máme zároveň i svou vlastní líheň, takže věřím, že budeme opět silní,“ nastínil možné pohyby v kádru Roman Veselý.

Tým už se ale v současnosti chystá na nadcházející ročník. Přestože utrpěl vysokou porážku v zápase s Českými Budějovicemi (7:0), je benešovský lodivod s dosavadním průběhem přípravy spokojen. „Proti Českým Budějovicím jsme nastoupili ve značně kombinované sestavě, která se ani trochu neblížila té jarní, z tohoto pohledu bych výsledku nepřikládal váhu, protože naše šance na úspěch byly téměř nulové. Příprava jinak probíhá klasickým způsobem a podle plánu. Neběháme dlouhé trasy, ale snažíme se dělat všechno s míčem a zatím to vypadá dobře. Prověří nás ještě tři soupeři Kolín, Český Brod a Králův Dvůr, což bude generálka,“ konstatoval Veselý.
Ostrý start ČFL čeká Benešov 12. srpna, kdy doma přivítá Štěchovice.