BENEŠOV DOROST – POŘÍČÍ NAD SÁZAVOU 2:3

V prvním poločase byli živější dorostenci a po zásluze se dostali do vedení Popelkou, jenž po sóle a zmatcích v poříčské obraně, dopravil míč do sítě.

Po změně stran se hra Poříčských zlepšila, byli nebezpečnější než v prvním dějství a díky Zd. Haškovi po centru Klauze a z úhlu T. Říhou, otočili po hodině hry skóre. Dorostenci ale byli stále nebezpeční, a po rohu Lupače si krásně naskočil na míč Popelka a hlavou srovnal na 2:2. Blíže k výhře měli v závěru mladíci, ale tu nakonec ukořistil účastník krajského přeboru, když se po tečovaném centru T. Říhy prosadil před brankou Páv.

„V takových to zápasech by měla být na hřišti vidět naše fyzická převaha v soubojích. To se bohužel hlavně v prvním poločase nestávalo. Dorostenci byli pohyblivější, dobře kombinovali a my jsme byli u míčů později i vinou toho, že někteří hráči nehrají na svých postech a skládáme tým, jak se dá. Po změně stran jsme změnili rozestavění, naše hra se zlepšila, hlavně směrem dopředu jsme už byli i nebezpeční a nakonec jsme i se štěstím vyhráli, i když jsme si to nezasloužili, protože dorostenci hráli dobře,“ dodal k utkání trenér Poříčí Pavel Šimáček a poznamenal: „Věřím, že v pátek proti Divišovu podáme zlepšený výkon, hlavně v organizaci hry, i když vím, že v sestavě dojde opět ke změnám, a někteří hráči nastoupí na postech, kde normálně nehrají.“       

„Zápas dokonale splnil vše, co jsme potřebovali. Kvalitní soupeř, který chtěl kombinovat, navíc často měnil rytmus hry, což nás dobře prověřilo. Potěšilo mě, že se kluci dokázali soupeři herně vyrovnat, ale stále se potýkáme s defenzivní součinností. Tam máme velké mezery,“ byl spokojený po utkání trenér benešovského dorostu Petr Slepička a podotkl: „Chci poděkovat Pavlovi Šimáčkovi, že dokázal narychlo zápas domluvit, protože soutěž se nám rychle blíží a hráčům takové zápasy dávají cenné zkušenosti.“

Branky: 38. a 63. Popelka  - 53. Zd. Hašek, 60. Říha, 90. Páv. Rozhodčí: Budil. Poločas: 1:0.

Benešov dorost: Urban - Vondrák, Rataj, Hampl (46. Klápa), Fišer (46. Horák) - Lupač (70. Hampl), Srb, Baštýř (46. Štrajt), Popelka (75. Baštýř), Průcha (75. Lupač) - Baariev(46. Zahradníček).

Poříčí nad Sázavou: Tlamicha – Zd. Hašek, Křivohlavý (46. T. Říha), Verner, Šindelář – Peroutka – Pohorský, V. Hašek, Svoboda (65. Trpišovský), Páv – Trpišovský (46. Klauz).