Jednačtyřicetiletý Petrouš, který si v kariéře zahrál i za Bohemians, Spartu, Austrii Vídeň, Kazaň nebo německé Aue a středočeskou Litol, je členem výkonného výboru SK Benešov.

Petroušovy bohaté zkušenosti, které sbíral nejen v mnoha klubech Evropy, ale také v v reprezentacích (za dospělou odehrál 4 zápasy) se budou Benešovu při výchově mladých hodit.

Získal totiž už i trenérské ostruhy, je držitelem A licence, byl trenérem dorostu Slavie, Bohemians i mužů Aritmy Praha. U týmů U15 a U14 bude působit společně s Matyášem Hájkem, který doposud působil u U19.

„Jsem rád, že Adam Petrouš přijal tuto výzvu a věřím, že nám výrazně pomůže ke zlepšení jak v pro nás nyní nejproblematičtějších kategoriích (U14 a U16), tak díky svým zkušenostem v celkovém přenastavení koncepce a metodiky v oblasti mládeže, která je pro nás prioritou,“ uvedl na klubových stránkách předseda SK Benešov Tomáš Novák.

Doplnění trenérských týmů U15 a U14 bude následovat po doplnění hráčského kádru, což je jeden z důležitých úkolů pro Adama Petrouše.

Další změny v klubu se týkají dosavadních trenérů U15 a U14. Oba dostali od klubu nabídku na další působení, kterou přijal Pavel Drahota a stal se tak novým trenérem U11. „K dohodě bohužel nedošlo s Martinem Bubeníkem, který tak nyní nebude u klubu působit. Po dohodě končí také Václav Knížek (U17) a na vlastní žádost Tomáš Čepera (U11),“ upřesnil Tomáš Novák.

Dodal, že U17 a U16 povede v přípravě Radek Hruška, na doplnění trenérského týmu v těchto kategoriích klub pracuje a řešení bude představeno nejpozději na začátku jarní sezony. „Rád bych poděkoval všem končícím trenérům za jejich práci pro SK Benešov a je možné, že budeme v budoucnu opět spolupracovat. Věřím, že se rozcházíme v dobrém,“ zakončil Tomáš Novák.