Druhé nejvýše postavené mužstvo okresu, SK Benešov, již začalo přípravu na boj o záchranu v ČFL a má za sebou pod vedením Kamila Kulhavého dva tréninky, při kterých se museli hráči potýkat s mrazivým počasím. Mužstvo opustili z podzimního kádru Žák, Kucalas, Zoubek a Bébr. Do přípravy se zapojili hráči z Poříčí nad Sázavou (Vosáhlo, V. Balata, Přitasil, Pešta a Jírů), Maršoun z Nespek a dorostenci Kulhavý a Filip. Na prvních trénincích chyběli Afričané Ibe a Adjei, L. Balata, Beník, Skopec a dorostenec Melichar. Nevyšel ani příchod brankáře Tetoura, jenž dal přednost Ostré.

Nejvýše postavený celek okresu, druholigový FC Sellier&Bellot, který skončil po podzimu na pátém místě, začíná se zimní přípravou dnes (9. ledna). Parádní první část zanechala na kádru Martina Haška následky. Ač nechtěl, pět lidí ze základní sestavy míří pryč – Frizoni do Příbrami, Nečas do Mladé Boleslavi, Kavka asi do Polska, Vondra do Karviné a Piška zkouší Liberec. „Je to nepříjemnost, ale zároveň je to ocenění klubu, že je o hráče ve vyšších klubech zájem," říká Martin Hašek, jenž již hledá náhrady, aby fanoušci neměli strach, že se tým rozsype: „Na posilách se intenzivně pracuje a v tuto chvíli jich máme pět rozdělaných."

Ve Vlašimi ještě skončil Liener a Vorel se vrátil zpátky do Sparty. Novými tvářemi budou mladí obránci Sparty, Milan Kadlec a Daniel Köstl a vrací se Jíra a Vrána z hostování.